В агенції з управління майном вважають, що мерія втомилася сплачувати “комуналку” за вимушених переселенців.

В агенції з управління майном Житомирської міської ради вважають, що мерія втомилася сплачувати комунальні послуги за вимушених переселенців. Саме тому їх вирішили перемістити до гуртожитків професійно-технічних училищ.

“За понад два роки проживання у готелі, жоден із вимушених переселенців не заключив угоди із агенцією. Їм пропонували, але вони категорично не хотіли ставити свій підпис під цим документом. Це створювало додаткове навантаження. Адже готель не передбачений для постійного проживання. Тут люди переважно перебувають тимчасово”, – переконаний директор КП “Агенція управління майном Житомирської міської ради” Валерій Матвеюк.

Хоча ініціатива щодо переміщення переселенців з готелю, стверджують в агенції, виходила не від них. Претензій до біженців у комунальному підприємстві не мають. Не зважаючи на те, що серед самих жителів готелю трапляються різні. Дехто, в основному найменш забезпечені, справно платять за комунальні послуги. А є такі, що вимагають встановити їм у номері кондиціонер. З цього питання оббивають навіть пороги міського голови.

“Наприклад, у Черкасах тимчасово переміщеним особам дали п’ять днів на пошук житла. А на шостий їм просто кажуть: шукайте житло”, – сказав Валерій Матвеюк.

Через заплановану реконструкцію першого поверху готелю під Центр надання адміністративних послуг виселять не тільки переселенців. У агенції з управління майном на час ремонту також шукатимуть собі дах над головою.

“Під час реконструкції буде замінено повністю всі мережі: електроенергію, водо- та теплопостачання, каналізацію. За таких умов не можна залишати людей у приміщенні. Тож на той час агенція теж залишить приміщення готелю. Я думаю, це буде ненадовго. Всього місяць-два”, – додав директор Агенції з управління майном.

Тільки за 2015 рік комунальному підприємству відшкодували з міського бюджету 574 тис. грн за комунальні послуги. Ще 412 тис., які нараховано вже у 2016 році, мають виділити на одній із цьогорічних сесій. Кошти вже сплачені самим підприємством. Тож їх мають повернути агенції.

Причину, по якій переселенців переміщують, вказано у самому рішенні виконкому з цього приводу: “..з метою ефективної експлуатації об’єктів, що знаходяться у комунальній власності” та “у зв’язку із проведенням реконструкції готелю та складним фінансово-господарським станом підприємства”.

Нагадаємо, що 17 серпня виконком Житомирської міської ради прийняв рішення про те, що тимчасово переселені особи, які проживають у готелі, мають залишити його до 15 вересня. Конкурс на підрядника з реконструкції готелю “Житомир” завершився 25 серпня. За попередньою інформацією, у понеділок, 29 серпня, переселенці, що проживають у готелі “Житомир” прийшли до міського голови Житомира. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *