В обласній лікарні розповіли, кому категорично не можна на МРТ

Як повідомляв «Вголос.zt», на комунальний МРТ, який почав працювати в Житомирі з червня минулого року, черга розписана майже на вісім місяців наперед. Упродовж робочого дня обстеження встигають пройти близько двох десятків осіб.

За словами завідуючого відділенням променевої діагностики обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Анатолія Омельчука, на кожному направленні є інформація для пацієнта, коли є протипокази для проведення МРТ.

«МРТ у своїй роботі використовує сильне магнітне поле – 1,5 Тесла і високочастотні електромагнітні імпульси. Вони виводять з ладу будь-які електронні прилади. Туди не можна заходити з металевими предметами, навіть з магнітними кредитними картками, бо зітреться вся  інформація», – розповів завідуючий відділенням.

Протипоказами для проведення МРТ є: наявність будь-якого електричного, магнітного або механічного вживленого пристрою, а саме, кардіостимулятори, нервові стимулятори, інсулінові помпи, нейростимулятори, кохлеарні імплантати, вживлений слуховий апарат; наявність судинних протезів, стентів, штучних клапанів серця, судинних фільтрів, спіральних емболів, післяопераційних кліпс, дренажних трубок, металевих шпиць, металевих пластин, гвинтів, імплатнів в хребті, несертифікованих ендопротезів.

«Металеві конструкції, якими раніше фіксували перелом, у декого залишилися, або інородні металеві тіла при травмі ока. Сильне магнітне поле починає його рухати і можуть виникнути ускладнення, може зрушити з місця, може виникнути кровотеча. Зараз є нові матеріали, наприклад, титанові сплави. Ми можемо з ними працювати, але має бути сертифікат, в якому указано, що даний ендопротез чи пластина являється амагнітною і можна проводити дослідження на магнітно-резонансних томографах. Інакше ми не можемо взяти цю людину на дообстеження», – прокоментував лікар.

Протипоказом є наявність у тілі металевих осколків, куль, медикаментозна алергія, якщо вводити контраст, вагітність, особливо перший триместр, боязнь замкнутого простору, вага більше 120 кг.

Проходити обстеження на МРТ безкоштовно можуть усі громадяни, однак розхідними матеріалами нині забезпечують лише пільгові категорії.

До пільгових категорій громадян належать:

  • важкі реанімаційні та ургентні хворі;
  • військовослужбовці, працівники Збройних сил України, Національної гвардії України, інших силових структур області, що брали участь в антитерористичній операції, члени сімей загиблих;
  • ветерани Великої вітчизняної війни, діти війни;
  • діти-інваліди усіх груп;
  • інваліди І – ІІ груп;
  • діти з онкологічними захворюваннями;
  • особи, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій;
  • малозабезпечені пенсіонери;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • малозабезпечені верстви населення;

До цього переліку додали категорію – учасники бойових дій та інваліди війни, члени «Лікарняної каси».

Нагадаємо, в обласній раді сказали, коли оголосять конкурс на директора бази спецмедпостачання. Андрушівка: до лікарні потрапила жінка з обмороженням ніг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *