В обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського 29 березня вперше провели дві унікальні операції на серці у 69-річної Галини Григорівни та 70-річної Галина Сергіївна з Новоград-Волинського району. Йдеться про встановлення імплантованих кардіовертер-дефібриляторів. Про це повідомила прес-служба управління охорони здоровя ОДА.

“Кардіовертер-дефібрилятор – це комп’ютеризований прилад, який відстежує та знімає напади життєво загрозливих аритмій, які призводять до розвитку раптової серцевої смерті. Система ІКД складається з електрода або електродів, які заводяться та фіксуються в серці людини, та безпосередньо приладу, який розміщується під шкірою в грудній ділянці і до якого під’єднані вище вказані електроди. Функції ІКД наступні: постійний контроль за роботою серця, збір параметрів роботи серця та в разі виникнення нападу життєво загрозливої аритмії – проведення лікування. Це як «подушка» безпеки в автомобілі. Вона нам не потрібна, доки не настане загрозлива ситуація. Так, ІКД не виліковує аритмію, не попереджає її напади – він діє при настанні епізоду раптової серцевої смерті. Його задача – контролювати ритм та зняти напад при виникненні загрози. Пацієнт з ІКД працює, спілкується, живе, тільки в нього в грудях «бригада швидкої допомоги» в режимі 24/7”, – розповів Микола Кушнір.

До слова, дана процедура не потребує специфічної реабілітації. Тривалість перебування пацієнта в клініці становить 2-3 доби. Після втручання розріз на шкірі заживає біля двох тижнів, за цей період зникає дискомфорт у зоні імплантації.

Нагадаємо, майже 400 тисяч витратять на електронний документообіг у житомирській лікарні. На Житомирщині зробили операцію з відновлення зору 106-річній монахині.