В області частково призупинили торгівлю живими свиньми та м’ясом через африканську чуму

В області частково призупинили торгівлю живими свиньми та м’ясом через африканську чуму

В одному з господарств області загинуло 25 голів свиней.

У свиногосподарстві села Рудні-Городища Житомирського району загинули 25 голів свиней. В оперативному режимі на підприємство одразу виїхали спеціалісти Держспоживслужби, які провели евтаназію 310 свиням та мають їх знищити шляхом спалення. З цього приводу 12 грудня голова облдержадміністрації Ігор Гундич провів позачергове засідання протиепізоотичної комісії щодо випадку спалаху вірусу африканської чуми свиней. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

«Комісія одноголосно прийняла рішення: визначити зоною нагляду (20 км) територію Житомирського району та частину Бердичівського, Чуднівського районів; провести облік наявного свинопоголів’я; заборонити торгівлю живими свиньми, м’ясом із них та іншими продуктами в 20-тикілометровій зоні нагляду; заборонити переміщення тварин за межі визначеної зони; провести обов’язкове щеплення свиней проти класичної чуми; заборонити використання харчових відходів для годівлі тварин; знищити гризунів на фермах та подвір’ях, а також гуманно знищити безпритульних тварин; забезпечити дотримання «закритого режиму» роботи в свиногосподарствах; в зоні нагляду провести відстріл диких кабанів та знищити їхні туші», – йдеться у повідомленні.

Також в області встановлено два карантинні ветеринарно-поліцейські пости, що ведуть із зони захисту в зону нагляду та знаки, які вказують на обов’язковий об’їзд карантинної зони та встановлено постійне чергування на них.

Нагадаємо, в ОДА пообіцяли з’ясувати, чому в приміській маршрутці № 121 зросла вартість проїзду. Щоб оцінити ситуацію в ОДА, Гундич хоче провести анонімне анкетування підлеглих.

Leave a Comment