В області на «риб’ячих» зимувальних ямах рибалити заборонили

В області на «риб’ячих» зимувальних ямах рибалити заборонили

З 1 листопада.

З 1 листопада до початку весняно – літньої заборони на лов водних біоресурсів 2019 року, забороняється будь-яке рибальство на зимувальних ямах Житомирської області. З метою збереження популяції риб в зимовий період відповідний наказ видали в управлінні Державного агентства рибного господарства у області.

«Рибалити на водоймах області дозволяється поза межами зимувальних ям в порядку, встановленому правилами любительського і спортивного рибальства. За порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. За незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400-6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів», – йдеться у повідомленні.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину, наприклад: судака – 510 грн, сома — 425 грн, щуку — 340 грн, коропа — 306 грн, білого амура — 255, ляща — 170 грн, плітки — 85 грн тощо.

До слова, зимувальна яма – місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період.

Нагадаємо, на Житомирщині за місяць у порушників рибальства вилучили 182 кг риби. Вночі двоє рибалок виловили понад 400 раків.

 

Leave a Comment