В області скоротили понад три сотні місць для пацієнтів у лікарнях

В області скоротили понад три сотні місць для пацієнтів у лікарнях

Називають це оптимізацією ліжкового фонду лікарняних закладів.

З початку року на Житомирщині скоротили 323 ліжка у лікарнях. З них по 20 в обласних наркологічному та туберкульозному диспансерах та 283 ліжка в лікувальних закладах ІІ рівня надання медичної допомоги – в Андрушівському, Коростенському, Коростишівському, Попільнянському, Романівському та Чуднівському районах. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

«Станом на 1 липня 2016 року ліжковий фонд медичних закладів системи МОЗ України Житомирської області становить 8884 ліжка, показник забезпеченості стаціонарними ліжками становить 71,2 на 10 тисяч населення проти 72,2 за І півріччя 2015 року. Відповідно до законодавства, нормативний показник має становити 60 ліжок на 10 тисяч населення», – йдеться у повідомленні.

Скорочення ліжко-місць проходить відповідно до наказу управління охорони здоров’я ОДА  від 28.03.2016 № 286 «Про забезпечення виконання рішення колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, протокол № 2 п. 2 від 25 березня 2016» щодо ефективності використання ліжкового фонду Житомирської області за 2015 рік та проведення його оптимізації у 2016 році.

Нагадаємо, житомиряни з маленькими дітьми скаржаться, що в оновленій поліклініці на Крошні можуть потрапити лише на прийом до педіатра. Головний лікар Центральної дитячої міської лікарні Житомира Володимир Башек переконаний, що усі лікарі, крім сімейного, мають бути консультантами, тому прийому раз на тиждень цілком досить.

Leave a Comment