В  Овруцькому районі виявили масову загибель риби

В Овруцькому районі виявили масову загибель риби

Вода у ставку мала запах ядохімікатів.

В Овруцькому районі у водоймі поблизу села Словечного загинула риба. Про це повідомив на «гарячу лінію» Державної екологічної інспекції у Житомирській області орендар ставка, – поінформувала прес-служба Держекоінспекції в області.

«Держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області здійснено обстеження даного водного об’єкта та відібрано проби води у трьох місцях. За результатами лабораторних досліджень, у лівій частині водойми встановлено перевищення щодо правої частини водойми: азоту амонійного – в 11 разів, нітритів – в 11 разів, ХСК – в 2,5 рази, БСК – в 7 разів, заліза загального – в 7 разів», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, вода мала специфічний запах ядохімікатів та низький вміст  кисню.

«Виявлено значну кількість загиблих водних біоресурсів – карась, плітка, товстолоб, окунь, рак. Розмір збитків, заподіяних державі внаслідок загибелі водних біоресурсів, становить 128,961 тисяч гривень», – розповіли у прес-службі.

Зібрані матеріали направили до правоохоронних органів для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Нагадаємо, у Бердичеві у ставках «Шандора», «Шкіроб’єднання», «Ставок № 3 Рафінадного заводу» Держсанепідслужба області купатися заборонила. У пробах води зазначених водойм виявлено завищений показник хімічного споживання кисню, що є свідченням зниження їх здатності до самоочищення.

Leave a Comment