VIP-турист: колишній Президент України відвідав села Олевського району та скуштував дикий мед (ФОТО)

VIP-турист: колишній Президент України відвідав села Олевського району та скуштував дикий мед (ФОТО)

Віктор Ющенко пообіцяв продовжити знайомство з нашим лісовим краєм.

Колишнього Президента України Віктора Ющенка зацікавило архаїчне бортництво, яке досі практикують в селах Олевського району. Тому найвідоміший «бджоляр» країни разом із родиною 20 жовтня відвідав північ області. Про приїзд Ющенка на своїй сторінці у Facebook повідомив місцевий краєзнавець Юрій Халімончук.

«Архаїчне бортництво зацікавило третього Президента України, який 20 жовтня зі своєю родиною та з сім’єю Оксани Івасюк (рідна сестра Володимира Івасюка, автора славетної “Червоної рути”) відвідав Олевщину. Мені випала честь супроводжувати поважних гостей вздовж медової річки Уборть від Олевська до Хочино. З великим інтересом гості на городищі “Бабина гора” послухали археолога Андрія Петраускаса, який саме цього дня вчергове навідався до нас з робочим візитом. Побачили місце розкопок, частину знайдених артефактів та лодії, які ми тут майструємо. У селі Юрово я їх завів на старий цвинтар із кам’яними хрестами. У Рудні-Хочинській до своїх бортних угідь нас повів місцевий бортник Володимир Дворецький, а у Хочино – Анатолій Скумін. Полісся зачарувало гостей своєю красою, легендами і старовинними промислами. Почастувавшись диким медом вони висловили сподівання на більш глибоке знайомство з нашим лісовим краєм», – розповів він.

До слова, за Ющенка міцно закріпилося звання головного українського бджоляра. Після відходу від політики він заявив: “Зараз у мене є час для дружини, дітей, онуків. Для бджільництва, в кінці кінців”. Відомо, що кілька років тому у нього було три пасіки: на Київщині, Чернігівщині та Черкащині.

Нагадаємо, чемпіон світу з плавання, нардеп Денис Сілантьєв відвідав Олевськ. У рамках свого візиту на Олевщину народний депутат відвідав місцевий стадіон «Колос», де подарував футбольній команді «Полісся» – чемпіону Кубку «Небесної сотні» професійний м’яч.

Leave a Comment