Вода у кранах житомирян придатна лише для технічних цілей

Якість води у Житомирі є чи ненайгіршою, адже має четвертий клас якості води. Крім того, очисні споруди “Водоканалу” не справляються з її очищенням. Про це директор комунального підприємства “Житомирводоканал” Андрій Нікітін заявив під час брифінгу у міській раді.

“ Я спускався до водосховища, щоб особисто побачити, яка ситуація з водою. Можу сказати, що вода дійсно в дуже поганій кондиції. У Житомирі – четвертий клас якості води. Різниця між першим та четвертим – це різниця основних фізичних показників якості води. Зокрема, це рівень прозорості, запах, бактеріологічні та гідробіологічні показники. Тобто цілий набір різнотипних показників. Для прикладу, у першому класі води ці показники набагато кращі, ніж у четвертому”, – спробував пояснити директор комунального підприємства.

За старою методикою, розрізняють шість класів якості води, де перший — це «добра вода, яку можна пити», а шостий — «категорично не бажано пити». За інформацією екологів,  води четвертого класу – екологічно неблагополучні, мають обмежене застосування у рибництві та зрошенні і придатні для технічних цілей.

Андрій Нікітін переконаний, що основна проблема поганої якості води – це колосальний ріст фітопланктону, який розповсюджується високими темпами у водоймах.

У порівнянні з минулим роком, фітопланктон на одному кубометрі території виріс з 200 тисяч до трьох мільйонів. Тобто у 15 разів. Наслідки такого росту дуже погані. У результаті росту фітопланктону у воді значно зменшується кількість кисню. Коли він починає відмирати – відбувається виділення марганцю, який окисляється у разі потрапляння до водогінної мережі. У результаті – жовта вода з кранів та неприємний запах. На сьогодні очисні споруди Водоканалу не можуть справитись з такою кількістю марганцю та фітопланктону”, – пояснив Нікітін.

Нагадаємо, що директор комунального підприємства “Житомирводоканал” Андрій Нікітін розповів про причини термінового хлорування води у водогінних мережах міста. Він зазначив, що є ймовірність того, що у воді є бактерії, які шкідливі для городян. Саме тому, у Житомирі з 27 по 28 вересня проводитимуть позапланове хлорування води у водогінній мережі міста. Процес очистки води розпочнуть з шостої ранку 27 вересня, а закінчать вже 28 вересня о восьмій ранку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *