Вода у річках Случ та Хомора найдзвичайно токсична, – результати тестування

Вода у річках Случ та Хомора найдзвичайно токсична, – результати тестування

У такій воді 100 % гинуть живі організми.

У вівторок, 10 травня, стали відомі результати аналізів проб води, відібраних у річках Случ та Хомора, що у Баранівському районі. За результатами тестування, вода з цих річок відноситься до IV – найвищого класу токсичності. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

«За результатами біотестування вода з річки Хомора відноситься за класифікацією рівня токсичності (I-IV клас) до IV класу – дуже небезпечна вода, викликає загибель тест-організмів: на рівні організму – риби (100%), ембріони риб (100%) та церіодафнія (100%)», – йдеться у повідомленні.

Дослідження проводилися за хімічними, мікробіологічними та токсикологічними показниками.

«Зразок води з річки Случ відноситься за класифікацією рівня токсичності (I-IV клас) теж до IV класу – дуже небезпечна вода, викликає загибель тест-організмів та генотоксичний ефект:  на рівні організму – риби (60%), ембріони риб (80%) та церіодафнія (50%)», – розповіли у прес-службі.

Аналізи проводив Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського Національної Академії наук України.

Як уже повідомлялося, у квітні було оголошено надзвичайну ситуацію природного характеру об’єктового рівня у зв’язку із забрудненням хімічними речовинами річок Случ та Хомора, заборонено використання води для будь-яких потреб.

У Великодні вихідні річку Хомора було забруднено удруге. За кілька днів до цього невідомі пошкодили очисні споруди на річці Хомора.

Нагадаємо, спеціалістів робочої групи не пустили на територію ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика». Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації вже звернулося до прокуратури, аби найближчим часом організувати перевірку на фабриці.

Leave a Comment