Вода у річках Случ та Хомора не відповідає гігієнічним вимогам, – санепідслужба

Вода у річках Случ та Хомора не відповідає гігієнічним вимогам, – санепідслужба

Такі результати отримано після відібрання проб води 18 квітня.

Вода у річках Случ та Хомора не відповідає гігієнічним вимогам за органолептичними показниками. Про це повідомила прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби в Житомирській області.

«За результатами досліджень, річкова вода не відповідає гігієнічним вимогам за органолептичними показниками: вода  сірого кольору, має затхлий запах, вміст зважених речовин перевищує допустимі показники більше ніж в 2,2 рази, марганцю – в 2,8 рази, показник хімічного споживання кисню перевищує допустимий показник від 1,6 до 2,2 рази», – йдеться у повідомленні.

Такі результати було отримано після відібрання 18 квітня двох проб річкової води з контрольних точок:  з  р. Хомори в Баранівському районі (межа з Хмельницькою областю) та з місця впадіння р. Хомори в р. Случ (смт Першотравенськ). Відібрані зразки було доставлено в лабораторію ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

«Питна вода з водопровідних мереж м. Новоград-Волинський та м. Баранівка відповідає гігієнічним вимогам», – наголосили у прес-службі.

Директору ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та в. о. начальнику Новоград-Волинського міжрайонного управління доручено щодня здійснювати моніторинг якості питної води.

Нагадаємо, у зв’язку із забрудненням хімічними речовинами річок Случі та Хомори губернатор повідомив про запровадження режиму надзвичайної ситуації природного характеру. Місцевим жителям категорично заборонено використовувати воду з річок для будь-яких потреб.

Leave a Comment