Виконком скасував обмеження для фірм, які зможуть побудувати ГЕС на річці Тетерів

Будь-яка компанія може запропонувати свій інвестиційний проект щодо будівництва гідроелектростанції на Річці Тетерів у місті Житомирі та селі Дениші. При цьому відтепер фірмам необов’язково мати право на користування земельною ділянкою біля греблі. Члени виконкому вилучили цю умову з положення про конкурс, внісши зміни до відповідного проекту рішення.

водохреще (148 из 286)

«У положення про конкурс щодо будівництва ГЕС була така умова, що участь у ньому можуть брати лише ті особи (суб’єкти господарювання), які мають право на оренду земельної ділянки біля греблі. Потім ми почали досліджувати – і з’ясувалося, що лише одна організація цьому критерію відповідає (договір оренди було укладено п’ять років тому, – ред.) Тобто таким чином була заздалегідь виписана дискримінаційна умова, що інші права брати участь у конкурсі не мають», – пояснив кореспондентам «Вголос.zt» перший заступник міськголови Олексій Ясюнецький.

Разом із тим, зі слів міського голови Сергія Сухомлин, участю у конкурсі інвестиційних проектів зацікавилася ще одна польська компанія, яка днями має запропонувати свої ідеї.

проект-рішення-виконком-гес

Нагадаємо, у червні міська рада розробила проект рішення, за яким дозвіл на будівництво гідроелектростанції на річці Тетерів планували надати хмельницькому підприємству «Свободна Енергія». За попередніми підрахунками, зведення ГЕС тривало би 11-15 місяців і коштувало би близько 520 тис. євро.


Текст: Олександр Трохимчук
Фото: Юліана Паранько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *