Вишевицька ОТГ була визнана неперспективною, однак це не завадило громаді об’єднатися

На сьогодні в області створено і діють 32 обєднані територіальні громади, у яких вибори відбулися наприкінці минулого року. Перші девять громад об’єдналися ще у 2015 році, серед них – і Вишевицька ОТГ.

За словами Вишевицького сільського голови Сергія Гаврутенка, спочатку громаду було визнано як неперспективну.

«Фінуправління так порахувало. Крім цього, до складу громади були включені інші населені пункти. Межирічка, яка за 5 км, не була включена, а село Меньківка – за 20 км від нас – включена. Але був перегляд перспективного плану і Межирічка увійшла до складу громади», – сказав сільський голова.

У Вишевичах за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, а це – майже 3,7 млн грн – провели термосанацію загальноосвітньої школи, яка стала опорним навчальним закладом. З обласного бюджету на обладнання кабінетів опорної школи спрямували 600 тис. грн. За рахунок цих коштів закупили 15 комп’ютерів для класу інформатики, ноутбуки та інтерактивну дошку для кабінету англійської мови, обладнали та закупили навчальний матеріал для кімнати військової підготовки. Нині у школі навчаються 157 дітей, підвіз зі віддалених сіл забезпечує шкільний автобус.

«100 % надходжень до бюджету громади – від оренди землі. Крім оренди землі, у нас ще іде 60 % ПДФО. Підприємства працюють в основному сільськогосподарські, то у нас непогані надходження ідуть, особливо після підняття мінімальної заробітної плати. По нашій громаді переважно всі зайняті. У нас люди працюють у сільськогосподарських виробників, після закінчення сезону восени вони стають на біржу, а по весні далі працюють», – розповів  Сергій Гаврутенко.

За словами сільського голови, виділили майже півмільйона гривень для придбання шкільного автобуса за програмою співфінансування, ще майже півмільйона гривень на ремонт Вишевицької школи, теж за програмою співфінансування.

«350 тисяч гривень спрямували на ремонт НВК у селі Межирічці, 706 тисяч – на капремонт школи в селі Ірші, 300 тисяч – на поточний ремонт доріг по усій ОТГ, плануємо зробити освітлення по селах Веприні, Ірші, Вирві», – уточнив Сергій Гаврутенко.

Крім цього, за рахунок державної субвенції – понад 3 млн грн – провели термосанацію амбулаторії у селі Вишевичах та створили ЦНАП, де вже працюють державні реєстратори.

До слова, Вишевицька ОТГ – одна із найменших в області, населення її становить 3200 осіб, площа – 100,5 кв. км. До складу громади увійшли чотири колишні сільські ради і п’ять населених пунктів.

Довідково. До бюджетів об’єднаних територіальних громад зараховують 60 % податку на доходи громадян. З додаткових ресурсів у ході реформи місцеві ради отримують власний земельний податок, ставки якого на своїй території кожна рада встановлюватиме самостійно. Також запроваджується обов’язковий у країнах зі спроможним місцевим самоврядуванням місцевий податок на нерухоме майно. Рішення про його запровадження та про його ставки кожна місцева рада теж приймає самостійно. Громада отримує 5 % від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів. Крім цього, за бюджетами місцевого самоврядування залишаться 100 % єдиного податку та інші місцеві податки та збори.

Нагадаємо, у Станишівській ОТГ відкрили дитсадок, реконструкція якого почалася у 2010 році. У Станишівській ОТГ визначили місця, де прибиратимуть засуджені до громадських робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *