Як лісівники та вогнеборці разом тренувалися гасити пожежу (ФОТО)

На території Краснобірського лісництва державного підприємства «Радомишльське лісове та мисливське господарство» 28 квітня лісівники та рятувальники провели спільне навчання з ліквідації лісової пожежі. Крім того, вони оглянули лісову пожежну станцію Радомишльського лісгоспу, пожежну техніку та інші засоби пожежогасіння.

За словами  заступника начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Олега Держанівського, у цьому році вони вибрали особливу ділянку, що не має поруч водойм аби ускладнити завдання лісівникам та рятувальникам. До процесу навчання було залучено чотири одиниці техніки з лісгоспу та дві одиниці техніки з Радомишльського підрозділу ДСНС.

«Ми невипадково вибрали цю ділянку. Зазвичай, коли ми  проводимо навчання, ми намагаємося вибрати ділянку, щоб поряд була водойма, необхідна кількість вогнегасників. В даному випадку, це абсолютно така місцевість, яка поряд немає води і тому, крім процесу організації гасіння пожежі, треба вирішувати питання забезпечення водою самого процесу навчання», – сказав Держанівський.

Директор Радомишльського лісомисливського господарства обласного управління Іван Дмитренко розповів, що основна причина виникнення пожеж – це необережне поводження людей з вогнем у лісі. Крім того, виявити порушників дуже складно, оскільки речових доказів після пожежі не залишається та й свідків у лісі навряд чи знайдеш – а це найголовніші докази.

«Дуже важко знайти винних у підпалах. У квітні місяці у нас вже був випадок лісової пожежі. Ми ліквідували його вчасно. Навіть вдалося виявити порушника, який сплатив штраф у розмірі шести тисяч гривень», –  розповів Дмитренко.

До слова, з 75 пожежних веж  області – 45 обладнано телевізійними системами спостереження за лісовими масивами, які повністю покривають ліси Житомирщини.

Лісівники області використовують не тільки традиційні методи боротьби з вогнем, але і новітню техніку. Про це розповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський.

«Поки ми можемо купувати новітні і не дорогі зразки локалізації і визначення пожеж – ми це робимо. Тому у минулому році ми витратили 23 мільйона на придбання пожежних машин та чотирьох квадрокоптерів. У ці кошти також входять витрати на постійні виїзди, патрулювання, заробітна плата працівників, пожежних спостерігачів», – розповів Курінський.

Нагадаємо, що житомирські журналісти разом з лісниками створили гектар нового лісу.  Пожежні бійці лісової охорони та підрозділи державної служби надзвичайних ситуацій області провели спільні навчання з  ліквідації  лісової пожежі.

Автор: Юлія РАДЬКО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *