Як у Народицькому районі вшанували пам’ять загиблих воїнів УНР

Біля меморіалу Героям Базару, що у Народицькому районі, 19 листопада вшанували пам’ять українських вояків Волинської похідної групи армії Української Народної Республіки, яких не прийняли пропозиції перейти на службу до Червоної армії і були розстріляні у листопаді 1921 року. У меморіальному заході взяли участь представники громадськості, патріотичних організацій, влади, місцеві жителі, студенти та духовенство.

«Меморіальний комплекс біля братської могили у Базарі встановили коштом українців Великої Британії у 2000 році, хоча вшановували пам’ять полеглих на цьому місці героїв навіть у роки Другої світової війни. Багато з тих, хто прийшов тоді, заплатили за це власним життям», – написала на своїй сторінці у Facebook житомирська журналістка Юлія Петрова.

«У 1941 році «оунівці»-«мельниківці» на чолі з Олегом Ольжичем провели тут велелюдне зібрання. Тут було декілька тисяч людей, були освячені могили і хрест. Але німці побачили, що на землі, на яку вони щойно вступили, є організований рух. Нехай незбройний, а мирний, проте може збирати кілька тисяч людей. Німці стривожилися і цієї ж ночі, одразу після вшанування, почалися арешти в Базарі, Коростені, Радомишлі, Житомирі. Було заарештовано 721 особу. Це в осному були «оунівці»-«мельниківці». Майже всі були розстріляні», – розповів під час свого виступу політв’язень Василь Овсієнко.

За його словами, лише незадовго до референдуму у 1991 році патріотам вдалося отримати дозвіл на те, щоби встановити хрест і табличку з 359 іменами розстріляних воїнів армії УНР. Пам’ятний знак – меморіал Героям Базару відреставрували цього року, напередодні пам’ятної дати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *