Як знайти роботу молодому журналісту: декілька корисних порад

Журналістика – цікава і перспективна галузь, чим і пояснюється великий інтерес абітурієнтів до факультетів подібної спрямованості. Однак, провчившись у внз всі 5–6 років, перед випускниками постає питання пошуку роботи для подальшого розвитку себе, як спеціаліста. Які складнощі очікують і з чого в принципі потрібно починати? Розберемося разом.

Перші кроки до самореалізації

Ще тільки при вступі до внз майбутні журналісти вже бачать себе акулами пера, які беруть цікаві інтерв’ю, роблять гарячі репортажі і отримують нагороди за свою діяльність. Все це можливо, але спершу потрібно влаштуватися на роботу і дорости за посадою до фахівця, якому будуть доручати всі важливі проекти. Щоб знайти вакансію, в першу чергу варто скласти резюме журналістаі розіслати його по всіх агентствах і редакціях.

На цьому етапі багато хто губиться. У вчорашніх випускників ще немає досвіду і навичок, які можна було б вказувати в графі «Досягнення», тим самим презентуючи себе роботодавцю. Розберемо кілька порад, як скласти цікаве резюме, щоб привернути увагу до своєї персони:

  1. Не варто сприймати резюме як біографію і розписувати всі подробиці свого приватного життя, деталі про те, де ви народилися, в яких школах навчалися та ін. Досить вказати внз, факультет, науковий ступінь і роки навчання.
  2. Пишіть живою і простою мовою. Ви ж журналіст, ваше завдання подати інформацію доступно. Цим і керуйтеся при складанні документа.
  3. Розпишіть свої сильні сторони і якості. Роботодавцю буде цікаво дізнатися, що перед ним пунктуальний, виконавчий і відповідальний претендент. Головне – не захопитися і не співати собі оди, це точно відштовхне керівництво.
  4. Прикріпіть свої роботи. Вони будуть наочним прикладом майстерності.

Також варто вказати індивідуальні «фішки». Можливо, ви стажувалися у відомій компанії або у вас вже є база спікерів, а може, ви спеціалізуєтесь на якійсь вузькій галузі журналістики? Круто! Ці деталі виділять вас з натовпу інших претендентів, тому напишіть про це.

Де шукати роботу

Склавши резюме, можна приступати до пошуку вакансій. Ось кілька варіантів:

  • інтернет-ресурси. Є безліч сервісів, де публікуються вакансії з різних регіонів країни;
  • місцеві міські форуми;
  • сайти і друкована продукція видань. Нерідко там теж публікують інформацію про пошук співробітників.

І остання порада – будьте активними. Щоб знайти своє місце під сонцем, доведеться поборотися. Журналістів багато, а цікавих проектів менше. Тому, щоб отримати вакансію, проявити себе в професії і досягти кар’єрних висот, потрібно намагатися прокласти собі дорогу вже на стадії пошуку своєї першої роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *