Яку продукцію виробляють ув’язнені на Житомирщині (ФОТО)

На Житомирщині  ув’язнені виробляють велику кількість різноманітної товарів, починаючи з сувенірів, ікон, робочого одягу та закінчуючи меблями, альтанками, сільгосптехнікою. Найбільшими споживачами продукції та послуг, а також партнерами по співпраці є товариства Німеччини, Словакії, Литви, Молдови та України. На офіційному сайті Державної пенітенціарної служби України можна ознайомитись з продукцією яку виготовляють за гратами, а також придбати її.

«У Житомирській області при пенітенціарних установах діють шість промислових підприємств, в яких працюють майже 4000 засуджених. На цих підприємствах займаються деревообробкою, металообробкою, каменеобробкою та шиють спецодяг», – повідомляють на сайті управління Державної пенітенціарної служби України у Житомирській області.

Райківська виправна колонія №73, що у Бердичівському районі, має власний кар’єр з видобутку сірого граніту. Підприємство виготовляє бруківку, бордюри, щебінь. Крім того, на підприємстві колонії налагоджено виробництво робочих черевиків та брезентових рукавиць. Шиють тут й постільну білизну та робочий одяг. У цеху металообробки виготовляють вироби з металу.

Коростенська виправна колонія №71, має підприємство, яке спеціалізується на виготовленні продукції металообробки, сільгосптехніки, виробів з чавуну. На підприємстві установи функціонує ливарний цех, в якому виготовляють запасні частини, продукцію виробничо-технічного призначення та товари народного споживання. Також підприємство виготовляє бруківку.

Підприємство Бердичівської виправної колонії №70 виготовляє широкий асортимент шкільних меблів. Зокрема, шкільні парти, столи для кабінетів фізики та хімії, столи для аудиторій. Також тут розпилюють і сушать пиломатеріали. На підприємстві виготовляють й залізобетонні вироби: секції для паркану, тротуарну плитку. Крім того, має місце виготовлення тарної продукції та лотків для хліба.

На підприємстві Житомирської  установи виконання  покарань №8  виготовляють пружинні блоки для комплектації м’яких меблів. Також виготовляють контейнери різних розмірів для твердих відходів, плитку тротуарну, секції залізобетонного паркану, залізобетонні люки для облаштування водогінних та каналізаційних колодців на тротуарах.

Підприємство Житомирської  виправної  колонії №4 спеціалізується на виготовленні продукції деревообробки. Це штучний паркет, брус, обрізна дошка, ящики для овочів, столярні вироби, корпусні меблі з ламінованого ДСП (шафи для одягу та книг, столи, меблі, столи комп’ютерні різних типорозмірів, ліжка, тумби приліжкові), меблі для облаштування кабінетів, офісів, адміністративних будинків. Надаються послуги промислового характеру щодо розпилу та сушіння деревини, функціонує дільниця з виготовлення бруківки, гранітного борту, залізобетонних виробів.

Бердичівський виправний центр №108 має підприємство, яке спеціалізується на виготовленні широкого асортименту кабельно-провідникової продукції. Також виготовляє дверні блоки, контейнери для овочів, тару та лотки для хлібо-булочних виробів.

Довідково: у складі Державної кримінально-виконавчої служби України функціонують 90 промислових і  11 сільськогосподарських підприємств установ виконання покарань, а також 137 майстерень і 126 підсобних господарств установ виконання покарань і  слідчих ізоляторів. Найбільша кількість тюремних установ в Донецьку та Дніпропетровську. 

Нагадаємо, генеральний прокурор звільнив керівництво Райківської колонії. У Коростенській колонії ув’язнені виготовляють альтанки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *