З ким найбільше торгує Житомирщина? Росія зникла з переліку найбільших партнерів

Протягом двох перших місяців року Житомирська область здійснювала зовнішньоторговельні операції з партнерами із 90 країн світу. Найбільші з них – Німеччина, Китай, Польща, Білорусь, Угорщина та Італія. Про це повідомили у Головному управлінні статистики області.

«У січні–березні 2019 року з області експортовано товарів на 181491,8 тис.дол. США, імпортовано в область – на 136052,1 тис.дол. США, що на 2,2% та на 24,2% відповідно більше рівня січня–березня 2018 року. Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами із 90 країн світу. Найбільші з них – Німеччина, Китай, Польща, Білорусь, Угорщина та Італія. Значні обсяги зовнішньої торгівлі припадали на країни Європейського Союзу: 66,2% – в обсягах експорту та 52,7% – імпорту товарів Житомирщини», – йдеться у повідомленні.

У товарній структурі 25% експорту та 23% імпорту склали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. Вагомою в зовнішньоторговельному обороті була також частка продуктів рослинного походження, текстильних матеріалів та виробів, деревини і виробів з неї, полімерних матеріалів та пластмасових виробів, взуття, головних уборів, парасольок, мінеральних продуктів.

Нагадаємо, у минулому році Росія залишалася крупним «клієнтом» Житомирської області.  Зокрема, найвагоміші експортні поставки товарів здійснювалися до Німеччини, Польщі, Білорусі, Російської Федерації та Туреччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *