З початку року на ботулізм в області захворіли троє людей. Призвели до отруєня були консерви та сало

З початку року на ботулізм в області захворіли троє людей. Призвели до отруєня були консерви та сало

Епідситуація за І квартал 2019 року.

У Житомирській області з початку року зареєстрували  один спалах гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 12 дітей, а також три випадки ботулізму. Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби в Житомирській області.

“З початку року в області зареєстрували три побутових випадки ботулізму, внаслідок яких постраждали троє дорослих осіб (м. Новоград-Волинський, с.Суховоля Новоград-Волинського району, с.Іванківці Любарського району). Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення: кабачки консервовані, ікра кабачкова, сало консервоване та консервовані гриби”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, з початку року в області зареєстровано один спалах гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 12 дітей до 17 років. Спалах виник серед учнів загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №28 м.Житомира.  Головними причинами спалаху стали: порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів в школі, не дотримання правил особистої гігієни працівниками харчоблоку та хворими.

До слова, отруєнь грибами в поточному році не зареєстрували, за аналогічний період минулого року був один випадок.

Нагадаємо, у житомирській школі №33 учні отруїлися рослинами. Торік на Житомирщині зареєстрували три спалахи кишкових інфекцій.

Leave a Comment