З початку року на сказ захворіли 26 тварин – переважно коти, собаки та лисиці

З початку року на сказ захворіли 26 тварин – переважно коти, собаки та лисиці

Торік з цією хворобою лідирували червоні лисиці.

За перше півріччя в області зареєстровано 26 випадків сказу. Уже захворіли вісім собак, вісім котів, вісім лисиць, одна куниця, одна єнотовидна собака. У минулому році за аналогічний період зафіксовано 32 випадки. Про це повідомила прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби Житомирської області.

«Викликає тривогу зростання числа хворих на сказ тварин, наближених до людини – собак і котів, яких захворіло 16. Отже збудник захворювання поширюється і фактично є потенційна загроза враження домашніх тварин в обійсті людини, колективних господарствах, а відтак несе небезпеку інфікування їхніх власників та людей причетних як до догляду за тваринами, так громадян при можливому контакті з ними», – йдеться у повідомленні.

У 2015 році основним носієм цієї небезпечної інфекції була червона лисиця. Зафіксовано 22 випадки, а це майже 37 % від загальної кількості хворих на сказ тварин. За медичною допомогою з приводу контактів з тваринами звернулося 2590 громадян, у 2014 році – 2460 осіб. Щеплення призначено 933 потерпілим, у 2014 році відповідно 783 громадянам.

Нагадаємо, у Житомирі відсутня вакцина від сказу, її поставку очікують лише у кінці липня. Що ж стосується сироватки проти зміїної отрути, то у районах ще можуть бути препарати, які залишилися з 2015 року.

Leave a Comment