З початку року поліцейські Житомирщини затримали 65 нетверезих водіїв

З початку року поліцейські Житомирщини затримали 65 нетверезих водіїв

Їм світить штраф від 10 тис. грн.

Упродовж вихідних та святкових днів січня на автошляхах області працюють посилені наряди патрульних та груп швидкого реагування територіальних підрозділів ГУНП області. Інспектори уже виявили та припинили понад тисячі порушень Правил дорожнього руху. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області. 

“Серед порушників – 65 водіїв, які керували автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Відносно них поліцейські оформили відповідні матеріали за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 130 (Керування транспортними засобами… особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – йдеться у повідомленні.

Відповідальність за подібне діяння передбачена у вигляді штрафу розміром 10 тис. 200 грн та позбавлення права керування на 1 рік. Якщо ж такі дії вчинені повторно упродовж року, сума штрафу зростає до 20 тис. 400 грн, а позбавлення – до 3 років. За  третій факт – 40 тис. 800 грн штрафу та   відповідно позбавлення прав на 10 років.

Варто зауважити, що з 1 січня 2020 року таке порушення вважатиметься кримінальним проступком і відповідно каратиметься ще більш серйозно. Штраф за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння складатиме від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. Крім того, у порушника забиратимуть права на строк до трьох років. Якщо ж ситуація повториться, то штраф теж збільшиться. Він складатиме 51 тис. грн.

Нагадаємо, торік 123 жителів області загинули у ДТП, а 105 – у вогні. На Житомирщині в ДТП постраждали 5 людей. З них троє дітей.

 

Leave a Comment