З початку року в області з неплатників аліментів стягнули майже 42 мільйони гривень

В області з початку року виконавча служба стягнула з боржників аліментів майже 42 млн грн на користь 25,5 тис. дітей. Про це повідомили у головному управлінні юстиції у Житомирській області.

На виконанні в органах державної виконавчої служби області знаходиться 23 тис. 330 виконавчих документів про примусове стягнення аліментів. З них, 8 тис. 368 виконавчих проваджень, за якими сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів за три місяці. Та понад 5 тис. документів, в яких розмір заборгованості  перевищує суму платежів за 6 місяців.

За час дії нововведень виконавці області обмежили у праві виїзду за кордон та винесли постанови про обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю понад 5 тис. злісних неплатників аліментів. До місцевих судів скерували 355 протоколів про вчинення боржниками адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУ пАП. З них уже розглянули та винесли судами області 23 постанови про накладення на неплатників аліментів стягнень у вигляді суспільно корисних робіт. З них, максимальна кількість годин, які треба відпрацювати на благо своїх дітей, – 240. Понад 100 боржників, які не переймаються долею своїх дітей, оголошені у розшук.”, – йдеться у повідомленні.

До слова, 6 лютого набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”. Закон запроваджує низку новацій, які посилюють відповідальність злісних неплатників, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців:

  • позбавлення боржника права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості;
  • позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон;
  • позбавлення боржника права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати.

Нагадаємо, жителю Житомирщини заборонили керувати авто, полювати та залишати країну, поки не сплатить аліменти. Батько, який не платив аліменти дітям, віддав їм земельну ділянку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *