За 5 місяців четверо лікарів області зробили тисячу щеплень у 40 селах

Двоє лікарів та двоє медсестер із Житомирщини за 5 місяців об’їхали понад 40 населених пунктів та зробили 1137 щеплень. Про це розповіли організатори заходу.

Щотижня 2 бригади, кожна у складі лікаря, медичної сестри та водія, виїжджали до одного чи кількох сіл, щоб вакцинувати літніх людей, людей з хронічними хворобами, маломобільних тощо. Це саме ті пацієнти, які становлять групу ризику щодо важкого перебігу COVID-19 та інших інфекційних хвороб.

«Трохи більше ніж за п’ять місяців бригади здійснили 43 виїзди до більш ніж 40 населених пунктів і зробили загалом 1137 щеплень проти коронавірусної хвороби, дифтерії, правця та інших інфекцій. Причому половина пацієнтів були людьми віком 60 років і старше», зазначають організатори.

На думку регіональної координаторки проекту від громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» Анни Кухарук, послуги бригад є дуже актуальними у час війни.

«Робота мобільних бригад є дуже актуальною у прикордонних громадах, що зазнали обстрілів або перебували в окупації, оскільки медичного персоналу там недостатньо, а інфраструктура пошкоджена. Через міграцію в таких громадах залишаються переважно люди старшого віку та маломобільне населення, яке потребує максимального наближення медичних послуг до місця проживання», вважає Анна Кухарук.

Мобільні медичні команди, створені на базі Брусилівського та Овруцького центрів первинної медико-санітарної допомоги, одне за одним об’їжджають села громад, даючи людям можливість завершити розпочатий курс вакцинації проти COVID-19, захиститися від правця, а також вакцинувати своїх дітей та онуків відповідно до Національного календаря щеплень.

Що стосується Овруцької громади, то частина її сіл є чи не найбільш віддаленими від обласного центру. Вони знаходяться фактично біля білоруського кордону і сюди рідко дістаються лікарі. А сполучення із районним центром нерегулярне. Тож візит виїзної бригади до цих населених пунктів справжній порятунок для селян.

Довідково. Проект «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *