За декілька місяців захворюваність на кір в області зросла у три рази

За декілька місяців захворюваність на кір в області зросла у три рази

Епідемічна ситуація з кору набуває загрозливого характеру.  

На Житомирщині з   початку місяця   на кір захворіли 52 людини. З них  39 дітей та 13 дорослих. У порівнянні з жовтнем місцем захворюваність зросла у три рази. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі. 

“На минулому тижні в області зафіксовано два спалахи кору: спалах в організованому колективі  (захворіло 4 студентів та викладач Новоград-Волинського промислово-економічного коледжу) та спалах, що виник у побуті серед членів однієї родини, що мешкає в с. Вигівка Коростенського району (захворіло 6  дітей, батьки яких категорично відмовлялись від щеплень за релігійними переконаннями). Отже, з початку листопада місяця вже зафіксовано 4 спалахи інфекції,  з початку року – спалахи інфекції в  10-ти адміністративних територіях області.  Всього з початку поточного місяця  захворіло 52 людини, в тому числі 39 дітей та 13 дорослих. В порівнянні з жовтнем місцем захворюваність зросла в 3 рази.  На минулому тижні нові випадки реєструвались в Попільнянському, Овруцькому, Новоград-Волинському, Ємільчинському, Житомирському, Бердичівському та Коростенському районах”, – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що актуальним питанням залишається вакцинація. Лише наявність двох щеплень від кору може убезпечити від захворювання та важких наслідків.  Перебування нещеплених дітей в організованих колективах (дитячих садках, навчальних закладах) створює небезпеку для інших дітей та  сприяє поширенню інфекції. Ризик захворіти кором  в цих колективах  збільшується у рази.      ​

До слова, відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачена заборона нещепленим дітям (без медичних протипоказів) відвідувати дитячі заклади. Цим же Законом в статті 12 передбачена обов’язковість щеплень, до яких відносяться і щеплення проти кору.  Аналогічна норма про обов’язковість щеплень існує і в ст.27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Питання відвідування дитячих закладів невакцинованими дітьми, які мають відповідні медичні протипокази, вирішується спеціальною лікарською комісією. При цьому, в будь-якому разі такі діти можуть відвідувати дитячі заклади лише в разі благополучної епідемічної ситуації.

 ​

Leave a Comment