За нові автобуси у Житомирі міська рада хотіла закласти готель «Житомир»

За нові автобуси у Житомирі міська рада хотіла закласти готель «Житомир»

Депутатська бюджетна комісія вирішила не брати кредит.

Житомирська міська рада мала намір закласти готель «Житомир» під заставу «Укргазбанку» в рахунок отримання кредиту на нові автобуси. Відповідну інформацію озвучив під час засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету міський голова Сергій Сухомлин.

«Для того, щоб забезпечити нормальне сполучення із мікрорайонами, які не охоплені комунальним транспортом, нам потрібно мінімум 40 автобусів. «Укргазбанк» запропонував умови по кредиту під 6 відсотків щороку на 5-7 років. Відповідно ми вже можемо оголошувати на закупівлю 20 автобусів цього року і ще 20 — на початку наступного. І в такий спосіб ми зможемо в максимально короткі терміни забезпечити необхідну кількість транспорту», – сказав міський голова.

За його словами, у заставу під кредит оформлятимуть готель «Житомир». Однак при перемовинах із банком було домовлено, що місто може продати приміщення і за рахунок отриманих коштів повернути позику.

Депутат Житомирської міської ради Любов Цимбалюк запропонувала не брати кредит, а виділити кошти з бюджету.

«Навіщо нам кредит, навіщо ризикувати? Час нестабільний. Позика валютна. Чи не простіше просто поступово виділяти ці кошти з бюджету? Це ризик втратити приміщення і потрапити у незрозумілу ситуацію із доларовим кредитом», – запропонувала депутат.

Депутатська комісія з питань бюджету підтримала цю ініціативу. Члени комісії одноголосно вирішили не брати позику, а виділити кошти з бюджету. Така пропозиція, яку ще мають на сесії затвердити депутати, дозволить вже найближчим часом оголосити конкурс на придбання автобусів.

Нагадаємо, що міська рада планує придбати для Житомира 100 автобусів із низькою підлогою. Житомиряни збирають підписи за комунальні маршрутні автобуси.

Leave a Comment