-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
У Житомирі почали видавати допомогу родинам із дітьми від UNICEF - 3 hours ago
-
У Коростенському районі юнак намагався розпиляти запал гранати часів другої світової - 6 hours ago
-
Майже 700 тисяч поклали до кишені на ремонті будинку культури в Словечному - 13/05/2022
-
Бухгалтери коростенської комунальної лікарні нарахували собі майже півмільйона «зайвої» зарплати - 13/05/2022
-
«Житомиртеплокомуненерго» заплатить 120 тисяч за техогляд і ремонт своїх «Renault» та «KIA» - 12/05/2022
-
Цьогоріч до дитячих садочків Житомира піде на 500 дітей менше - 12/05/2022
-
Через рашистські обстріли понад 200 будівель у Житомирі потребують ремонту - 12/05/2022
-
У Новограді-Волинському за понад 5 мільйонів капітально відремонтують відділення лікарні - 11/05/2022
-
На Житомирщині шахраї видурили у громадян більше 230 тисяч гривень - 10/05/2022
-
Транспортний колапс: у Бердичеві «маршрутники» хочуть підвищення тарифу та позачергову заправку - 10/05/2022
За проєктом Людмили Зубко «Безпечна школа» почалося переобладнання житомирської школи «Сяйво»
Саме у цьому навчальному закладі 10 серпня почалося встановлення обладнання, необхідного для захисту дітей та вчителів від пов’язаних із коронавірусом ризиків. «Сяйво» – базова школа у проєкті «Альтернатива є – безпечна школа», ініціаторкою якого є підприємиця, засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко. Приєднатися до проєкту вона закликає і інші школи міста.
До того, як встановити обладнання, у школі був проведений спеціальний аудит інфекційної безпеки, який зробили наприкінці липня фахівці Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC). Результати аудиту показали, що треба змінити чи переобладнати задля того, щоб навчання тут було максимально безпечним.
«Команда проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» не чекає, а діє! З 1 вересня учні та педагоги побачать у своїй школі багато речей, які раніше для них були незвичними. Діти мають вчитися у школах, а навчання там має бути безпечним», – говорить Людмила Зубко.
Серед нового обладнання: ультразвукові зволожувачі, диспенсери для дезінфекції рук, автоматичні сушарки, вимірювачі мікроклімату, ліктьові змішувачі, безконтактні термометри, термогігрометри та багато іншого.
Людмила Зубко разом з Національною експертною групою з інфекційного контролю в рамках проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» найближчим часом оприлюднять Протоколи роботи для навчальних закладів в умовах пандемії. Це вже не перший досвід співпраці такого рівня: навесні розроблені ними протоколи стали базовим документом, яким скористалося Міністерство охорони здоров’я, що дозволило відкрити заклади харчування і повернути до роботи понад мільйон українців.
«Ми завжди на крок попереду влади: і тоді, коли розробили протоколи для бізнесу, і зараз, коли впроваджуємо протоколи безпечного навчання для шкіл», – коментує Людмила Зубко.
Вона нагадала, що проєкт «Альтернатива є – безпечна школа» готовий надати консультаційну допомогу всім школам Житомира, що дозволить зняти близько 90% всіх можливих інфекційних ризиків.
Як повідомлялося, на початку серпня Людмила Зубко на своєму сайті оприлюднила чекліст для перевірки інфекційної безпеки в освітніх закладах. Батьки та вчителі можуть заповнити його та надіслати на адресу [email protected]. Ці анкети проаналізують фахівці NEGIC і дадуть у відповідь чіткі рекомендації щодо покращення інфекційної безпеки в кожній школі.