За проєктом Людмили Зубко «Безпечна школа» почалося переобладнання житомирської школи «Сяйво»

Саме у цьому навчальному закладі 10 серпня почалося встановлення обладнання, необхідного для захисту дітей та вчителів від пов’язаних із коронавірусом ризиків. «Сяйво» – базова школа у проєкті «Альтернатива є – безпечна школа», ініціаторкою якого є підприємиця, засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко. Приєднатися до проєкту вона закликає і інші школи міста.

До того, як встановити обладнання, у школі був проведений спеціальний аудит інфекційної безпеки, який зробили наприкінці липня фахівці Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC). Результати аудиту показали, що треба змінити чи переобладнати задля того, щоб навчання тут було максимально безпечним.

«Команда проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» не чекає, а діє! З 1 вересня учні та педагоги побачать у своїй школі багато речей, які раніше для них були незвичними. Діти мають вчитися у школах, а навчання там має бути безпечним», – говорить Людмила Зубко.

Серед нового обладнання: ультразвукові зволожувачі, диспенсери для дезінфекції рук, автоматичні сушарки, вимірювачі мікроклімату, ліктьові змішувачі, безконтактні термометри, термогігрометри та багато іншого.

Людмила Зубко разом з Національною експертною групою з інфекційного контролю в рамках проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» найближчим часом оприлюднять Протоколи роботи для навчальних закладів в умовах пандемії. Це вже не перший досвід співпраці такого рівня: навесні розроблені ними протоколи стали базовим документом, яким скористалося Міністерство охорони здоров’я, що дозволило відкрити заклади харчування і повернути до роботи понад мільйон українців.

«Ми завжди на крок попереду влади: і тоді, коли розробили протоколи для бізнесу, і зараз, коли впроваджуємо протоколи безпечного навчання для шкіл», – коментує Людмила Зубко.

Вона нагадала, що проєкт «Альтернатива є – безпечна школа» готовий надати консультаційну допомогу всім школам Житомира, що дозволить зняти близько 90% всіх можливих інфекційних ризиків.

Як повідомлялося, на початку серпня Людмила Зубко на своєму сайті оприлюднила чекліст для перевірки інфекційної безпеки в освітніх закладах. Батьки та вчителі можуть заповнити його та надіслати на адресу [email protected]. Ці анкети проаналізують фахівці NEGIC і дадуть у відповідь чіткі рекомендації щодо покращення інфекційної безпеки в кожній школі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *