За рік війни правоохоронці Житомирщини зареєстрували більше 1200 воєнних злочинів

За рік війни правоохоронці Житомирщини зареєстрували більше 1200 воєнних злочинів

З них 266 проваджень через порушення законів війни.

Від перших днів війни з росією, 24 лютого 2022 року, органами правопорядку Житомирщини зареєстровано 1270 воєнних злочинів. Майже половина з них згодом передана за територіальною підслідністю в інші регіони. Про це повідомили у прокуратурі області.

«Майже чверть, 266, із цих злодіянь це кримінальні проваджень, розпочаті за фактами порушення законів та звичаїв війни і посягання на територіальну цілісність і недоторканність України», ‒ розповідають у відомстві.

Унаслідок таких дій російської федерації, додають у прокуратурі, на Житомирщині загинули 38, поранені – 65 мирних жителів. Серед них – 15 дітей, з яких 3 загиблих та 12 поранених. Крім цього, 24 кримінальні провадження розпочато за фактами руйнувань чи пошкоджень 58 дитсадків, шкіл та вищих навчальних закладів.

«За рік війни Житомирщина зазнала майже півтори сотні обстрілів, заподіяних ворожими авіабомбами, ракетними ударами, артилерією тощо. Через це було пошкоджено близько трьох тисяч об’єктів цивільної інфраструктури, понад 240 з них – вщент зруйновані. Це навчальні заклади, медичні установи, житлові будинки, енергетична інфраструктура, нафтобази. Тільки у трьох кримінальних провадженнях установлено збитків в розмірі понад 774 млн грн. З метою встановлення їх розміру в інших провадженнях тривають судові експертизи», ‒ зазначають у прокуратурі.

Leave a Comment