Замість Пушкінської – Мистецька, замість Лермонтовської – Шляхетна: триває обговорення нових назв вулиць

Частина вулиці Пушкінської у Житомирі може стати Мистецькою, інша – Університетською. Такими є попередні результати опитувань щодо перейменувань вулиць із російськими назвами.

Перейменувати планують вулиці Пушкінську, Толстого, Гагаріна, Лермонтовську та Чехова. Голосування організували через сайт петицій «E-Dem».

Відтак, на сьогодні у частини вулиці Пушкінської (від діагностичного центру до Старого бульвару) є всі шанси стати або вулицею Мистецькою (46,9% голосів) або Віктора Косенка (45,6%). Різниця голосів між прихильниками цих назв становить всього 8.

Друга частина вулиці Пушкінської (від Старого бульвару до вулиці Шевченка) майже однозначно може стати Університетською. Цю назву підтримали 92,3% тих, хто вже проголосував станом на 24 березня.

Що стосується вулиці Толстого, то із новою назвою житомиряни ще не визначилися. Голоси майже рівномірно розподілилися між «Володимира Гнатюка» (52,1%) та «Сінгурівською» (47,9%). У кількісному співвідношенні різниця склала всього 11 голосів. Тож кінцевий результат може бути яким завгодно.

Для вулиці Гагаріна у Житомирській міській раді вигадали лише один варіант назви. Її хотіли перейменувати на честь хірурга Юрія Вороного, який вперше у світі пересадив нирку, а з 1944 по 1950 рік жив і працював у нашому місті. Назвати вулицю його іменем готові 64,6% опитаних.

Майже однозначним (83,3% голосів) є вибір назви для вулиці Лермонтовської. Вона має всі шанси стати «Шляхетною». У мерії пояснюють, що саме на цій вулиці свого часу знаходився інститут шляхетних дівчат.

Немає визначеності у житомирян і щодо нової назви вулиці Чехова. Голоси розділилися між вулицею Григорія Сковороди (54,5% респондентів) і Дубенською (45,1%). «Розрив» між прихильністю житомирян до варіантів назв складає всього 25 голосів.

Проголосувати за варіант, який вам подобається, до 2 квітня можна за посиланнями, вказаними тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *