Житомиряни зможуть самі обирати сімейного лікаря, а лікарі отримуватимуть оплату за кількість та якість наданих послуг, – Матвій Хренов

Наприкінці грудня минулого року міська рада прийняла рішення  «Про утворення комунальних закладів охорони здоров’я та затвердження їх Статутів». Даним документом було утворено комунальні заклади «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Житомирської міської ради. Відтак у Житомирі розпочато процес створення центрів сімейної медицини.

Центри пропонується  утворити  на базі поліклініки КУ «Центральна міська лікарня №1» та КУ «Центральна міська лікарня №2». Детальніше про заплановані нововведення ми поцікавилися у заступника міського голови Матвія Хренова.

«Зараз ми проводимо підготовчий етап до створення центрів сімейної медицини. Подібна практика працює у всьому світі. Розумієте, якщо у вас болить вухо, то не обов’язково одразу йти до лора… Тепер 80% проблем із здоров’ям житомиряни вирішуватимуть саме у сімейного лікаря.

Важливо, що пацієнт буде мати право вибору сімейного лікаря, якому довіряє. Лікар буде ближче до громади, яку обслуговує, отримувати гідну зарплату.

У центрах працюватиме 130 лікарів дільничної мережі, кожен з яких обслуговуватиме  близько 1500 тисяч людей. Крім обов’язкового рівня заробітної плати буде діяти чітка система різних надбавок і заохочень. Надбавки мають бути і за обсяги виконаної роботи, і за якість. Ми хочемо максимально забезпечити лікарів: щоб вони мали гідну оплату, пільги, а пацієнти отримували якісну і на скільки це можливо безкоштовну послугу», – розповів Матвій Хренов.

Детальніше читайте найближчим часом на нашому сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *