Журналісти вдруге виграли суд у народного депутата Розенблата

Журналісти вдруге виграли суд у народного депутата Розенблата

Апеляція обранця залишилася без задоволення.

Апеляційний суд Житомирської області відмовив народному депутату Бориславу Розенблату у задоволенні позову проти журналіста «Вголос.Zt» Романа Здорика та газети «20 хвилин». Таке рішення місцева феміда прийняла 28 серпня.

Народний обранець скаржився на дії Житомирського районного суду, який визначив недоцільним спростовувати статтю журналіста та стягувати сукупно 100 тис. грн моральної шкоди із журналіста та редакції.

Захист відповідачів здійснював житомирський адвокат і правозахисник Роман Гуртовенко.

Ще у 2015 році на сторінках житомирської газети «20 хвилин» з’явилася публікація Романа Здорика про те, що в перелік вулиць, які мали ремонтуватися за кошти міського бюджету, потрапила і одна з тих, де мають будиночок і родичі народного депутата Борислава Розенблата. Попри те, що захисник нардепа всіляко намагався переконати, що до ремонту нардеп не має жодного відношення — журналісти довели протилежне.

Перше рішення на користь журналістів 25 липня виніс Житомирський районний суд. Суддя Євген Грубіян постановив, що претензії народного депутата до Романа Здорика та «20 хвилин» є безпідставними. А вже більше, ніж за місяць потому, 28 серпня, у задоволенні позову відмовив обранцеві і апеляційний суд області.

«Примітно і показово, що суд обох інстанцій не зважив на статус позивача, а дав неупереджену і об’єктивну оцінку фактам, викладеним у справі. Хочеться вірити, що житомирська феміда стає взірцем суду європейського зразка. Разом із тим, зрозуміло, що якби Борислав Розенблат не мав на період розгляду справи проблем із антикорупційним бюро та Генпрокуратурою — відстояти правду журналістам було б набагато складніше», – прокоментував ситуацію один із відповідачів у справі Роман Здорик.

Нагадаємо, що 25 липня Житомирський районний суд відмовив у задоволенні позову нардепа Розенблата проти місцевих журналістів. Сестра народного депутата позичила у його дружини майже 4,5 млн грн.

Leave a Comment