Жителі Черняхівського району просять облраду не продавати майно держпідприємства

Жителі Черняхівського району просять облраду не продавати майно держпідприємства

Вирішили на сході селища.

Жителі смт Головине Черняхівського району вирішили звернутися до обласної ради та ОДА з вимогою не продавати майно ДП «Головинський кар’єр». Таке рішення прийняли на сході селища 5 лютого 2019 року.

«Населення селища складає близько 2 тисяч осіб. Підприємство обслуговувало всі мережі населеного пункту: світло, воду, очисні споруди. На сьогодні власник підприємства, Фонд держмайна, виставив майно «Головинського кар’єру на продаж», – розповів селищний голова Іван Гетманенко.

За словами в. о. директора підприємства Федора Горбаня, з цілісного майнового комплексу у власності «Головинського кар’єру» залишилися лише адміністративні та господарські приміщення. Дозволи на видобуток копалин на території кар’єру надали ряду приватних компаній. Останні, за словами жителів селища, абсолютно не опікуються станом місцевих комунікацій. А підприємство у тому стані, в якому воно наразі перебуває, робити цього не в змозі. Адже при відсутності будь-яких документів на видобуток корисних копалин воно не тільки не приносить прибутку, а й не цікаве ймовірному інвестору.

«Територія, на якій знаходяться кар’єри, відноситься до земель запасу. Згідно чинного законодавства, селищна рада не може вирішувати її долю. Розпоряджаються цими землями Держгеокадастр, а дозволи на видобуток погоджує обласна рада», – пояснив Іван Гетманенко.

Тож жителі Головиного на сході села звернулися до Житомирських обласної ради та ОДА з проханням призупинити будь-які дії щодо відчуження земель ДП «Головинський кар’єр» до створення об’єднаної територіальної громади. Рішення про намір створити Головинську ОТГ із центром у селищі на базі прилеглих населених пунктів прийняли під час сходу жителів. Звернення селян мають озвучити на сесії обласної ради 7 лютого.

Нагадаємо, що земельну ділянку з гранітним кар’єром у Черняхівському районі прокуратура області повернула державі. Власник фірми, який отримав дозвіл на видобуток лабрадориту, через іншу свою фірму.

Leave a Comment