«Житомиргаз» запланував встановити 800 будинкових лічильників газу

На Житомирщині «Житомиргаз» до кінця року хоче запустити вісім сотень будинкових лічильників у багатоквартирних будинках. Ними вже обладнані 93 будинки Житомира, Бердичева, Коростеня та Новограду-Волинського. Будинкові лічильники дозволять споживачам платити за фактично спожитий обсяг газу. Про це повідомила прес-служба ПАТ «Житомиргаз».

«У Житомирській області природний газ для приготування їжі (мають тільки газову плиту) використовують 30,7 тисяч споживачів. Щоб забезпечити усіх мешканців багатоповерхівок індивідуальними лічильниками, знадобиться 64,5 мільйонів гривень. Такі кошти в тарифі на розподіл природного газу не передбачені. Для встановлення індивідуальних лічильників природного газу в кожній квартирі держрегулятор мав би збільшити тариф щонайменше втричі. Оскільки тариф є складовою ціни газу, то відповідно зросла б і ціна за 1 кубометр. Аби цього уникнути, НКРЕКП ініціював встановлення будинкових лічильників, яке потребує менших витрат», – йдеться у повідомленні.

Зокрема для того, щоб встановити індивідуальні лічильники в 150 квартирах багатоповерхового будинку, необхідно в середньому 315 тис. грн, а на один будинковий прилад обліку газу – до 50 тис. грн.

«Індивідуальні безкоштовні лічильники «Житомиргаз» завершує встановлювати в першу чергу споживачам, які мають газову плиту та водонагрівач. Будинкові ж лічильники встановлюються на будинках, де квартири обладнані лише газовими плитами», – наголосив директор з капітального будівництва ПАТ «Житомиргаз» Віталій Сушицький.

Довідково. Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» не передбачає встановлення всім споживачам винятково індивідуальних лічильників газу. Йдеться про забезпечення приладового обліку газу за допомогою лічильників. Крім того, роботи з встановлення лічильників газу можуть фінансуватися як газорозподільними підприємствами, так і бюджетним коштом. Не заборонено встановлювати лічильники і за рахунок споживачів газу. Тому споживачі багатоквартирного будинку, які не бажають оплачувати газ на підставі будинкового лічильника, можуть встановити індивідуальні лічильники за власний кошт. Приладами обліку повинні бути облаштовані всі домоволодіння, де використовується природний газ, до 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, кілька десятків родин учасників АТО не платитимуть за газ та світло. Житомиряни не економлять газ, бо бояться, щоб не зменшили субсидію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *