Житомирщина: через критично низький рівень вакцинації зросла кількість хворих на кашлюк

Житомирщина: через критично низький рівень вакцинації зросла кількість хворих на кашлюк

Найбільш вразлива вікова категорія – діти.

Рівень охоплення профілактичними щепленнями проти кашлюку в Житомирській області за 10 місяців цього року становить лише 36,1%. Через критично низький рівень вакцинації захворюваність на кашлюк зросла. Про це повідомили у ДУ «Житомирський лабораторний центр МОЗ України».

«Рівень охоплення профілактичними щепленнями проти кашлюку в області за 10 місяців 2017 року складає лише 36,1%. Через критично низький рівень вакцинації реєструється ріст захворюваності в 1,4 рази. З початку року зареєстровано 75 випадків кашлюку (показник на 100 тис. нас. – 5,85), за аналогічний період 2016 року – 59 випадків (показник на 100 тис.нас. – 4,2). Найбільш вразлива вікова категорія це діти до 1 року та 1-4 роки», – йдеться у повідомленні.

До слова, кашлюк – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке викликається мікроорганізм Bordetella pertussis. Має циклічний затяжний перебіг, вражає дихальні шляхи і характеризується нав’язливим приступоподібним кашлем, який може тривати кілька місяців. У новонароджених та дітей до року тяжкий перебіг і високий ризик смерті через ускладнення з боку дихальної системи (пневмонія, ателектаз, емфізема легень) та з збоку центральної нервової системи (енцефалопатія, судоми, набряк мозку).

Нагадаємо, за тиждень на грип та ГРВІ захворіли майже 6 000 жителів області. З них майже всі – діти. З початку епідсезону щеплено проти грипу 791 особу. Найбільше щеплених в Черняхівському районі – 57 осіб, Малинському – 88, Коростишівському – 62 та в місті Житомир – 293 особи.

Leave a Comment