Житомирщина: директора кар’єра затримали з хабарем 100 000 $

Житомирщина: директора кар’єра затримали з хабарем 100 000 $

Наразі проводяться санкціоновані обшуки.

Нацполіція та ГПУ затримали на хабарі майже 1,5 мільйона доларів США топ-чиновників «Інститут охорони ґрунтів України» та держпідприємства «Головинський кар’єр», що у Черняхівському районі. Гендиректора держустанови затримали у службовому кабінеті, а директора держпідприємства на виїзді з Києва. Наразі проводяться санкціоновані обшуки. Про це повідомили у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

«Оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції України викрили та задокументували корупційну схему приватизації державного майна, у якій задіяні високопосадовці державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» та держпідприємства «Головинський кар’єр». На підставі зібраних матеріалів слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України відкрили кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України. Так, було встановлено, що з метою приватизації державного підприємства представники товариства надали пакет документів до держустанови. Натомість посадовці висунули вимогу щодо надання неправомірної вигоди за вирішення даного питання. 1,3 мільйони доларів США хабара необхідно надати керівнику «Інститут охорони ґрунтів України» та 200 тисяч доларів США – директору «Головинський кар’єр». За визначену суму керівник ДП «Головинський кар’єр», який також є головою ліквідаційної комісії, посприяє у пришвидшенні процедури ліквідації держпідприємства, а гендиректор ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» – у безперешкодній його приватизації. Працівники Департаменту захисту економіки, Головного слідчого управління Національної поліції України 1 серпня за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України затримали генерального директора державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»в службовому кабінеті. Одержав пакет з грошима – 1,3 мільйони доларів хабара», – йдеться у повідомленні.

Крім того, на виїзді з Києва було затримано і директора держпідприємства. У нього вилучено 100 тисяч доларів США, які він отримав у якості першої частини неправомірної вигоди. За місцем роботи та проживання правопорушників проводяться санкціоновані обшуки.

Нагадаєжмо, з хабарем затримали чиновника Любарської селищної ради. Півмільйона хабара вимагав начальник одного із відділів управління прикордонної служби області.

Leave a Comment