Житомирська міська рада судитиметься за греблю із волинським підприємством

Житомирська міська рада разом із місцевою прокуратурою судитимуться за водоспускну греблю в районі паперової фабрики. Її свого часу було передано у власність приватному підприємству. Про це під час брифінгу 31 липня повідомив директор юридичного департаменту міської ради Євген Черниш.

«Гребля знаходиться по провулку Паперовому, 16 у місті Житомирі. З метою захисту інтересів територіальної громади спільно із місцевою прокуратурою ми ініціювали кримінальне провадження та судовий процес з цього приводу», – повідомив Євген Черниш.

За словами прокурора місцевої прокуратури Житомира Дарини Сороколат, гідроспоруду у районі паперової фабрики передали незаконно.

«Наразі у Житомирському господарському суді перебуває справа про банкрутство підприємства “Житомирська паперова фабрика”. У ході перевірки було виявлено порушення. У 2016 році під час здійснення процедури банкрутства було включено до ліквідаційного майна підприємства та згодом продано з аукціону гідроспоруду, яка ніколи не перебувала на балансі підприємства», – розповіла прокурор.

За її словами, гребля завжди перебувала у власності Житомирської міської ради. Тож прокуратура звернулася до господарського суду області з вимогою скасувати продаж греблі та повернути її у власність міста. Крім того, з ініціативи правоохоронців розпочате кримінальне провадження проти посадових осіб ліквідаційної комісії паперової фабрики. Поки що гребля перебуває під арештом та будь-які дії щодо її відчуження призупинені до рішення суду.

Дана споруда є стратегічною для міста, – пояснює представник КП «Житомиртеплокомуненерго» Руслан Погребняк.

«Ця гребля забезпечує водою котельну по Жуйка, 12. Вона витримує рівень води, за допомогою якої ми запитуємо майже третину міста. Це десь порядку 4,5 тис. кубів води. Вона для нас є стратегічною. У нас був випадок, коли взагалі була скинута вода, котельна залишилася зневодненою. Виключно за рахунок водопроводу опалювати місто ми не в змозі», – пояснив представник комунального підприємства.

У прокуратурі кажуть, що власник греблі змінюється вже вчетверте. Зараз вона перебуває на балансі волинської фірми.

Нагадаємо, що обласна прокуратура хоче повернути у Пулинському районі 860 га, віддані жителю столиці. «Укрзалізниця» судиться із Житомирською міською радою через пільговиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *