Житомирська міськрада проситиме у Кабміну, ОДА та облради гроші на зарплату вчителям

Житомирська міськрада проситиме у Кабміну, ОДА та облради гроші на зарплату вчителям

Не вистачає більше 17 мільйонів.

Депутати Житомирської міської ради звернуться до Кабінету Міністрів України, Житомирської облдержадміністрації та обласної ради щодо додаткового виділення коштів на зарплату педагогічним працівникам. Проєкт відповідного звернення оприлюднили на сайті мерії.

Автори звернення стверджують, що формула, за якою розраховують в уряді потребу у коштах для освіти на місцях, не дозволяє виконувати освітні норми, які встановлені на рівні центральної влади.

Недостатність коштів освітньої субвенції на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти становить 17,1 млн. грн. З початку року ця сума склала 36,7 млн грн. Однак більше половини суми — 19,6 млн грн депутати Житомирської міської ради виділили з міського бюджету.

«З початком нового навчального року кількість учнів у закладах загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади збільшиться на 19 класів, у яких навчатимуться 528 учнів, середня наповнюваність класів становитиме 29,5 учнів, що призведе до збільшення кількості годин робочих навчальних планів інваріантної та варіативної складової і як наслідок – збільшення видатків на заробітну плату педагогічним працівникам», додають автори документу.

Нагадаємо, що житомирським вчителям у 2020 році не вистачало на заробітну плату не вистачало 45 млн грн. У 2019 року сума недостачі склала 26 млн грн.

Leave a Comment