Житомирська райрада не хоче, щоб мешканці району платили за адмінпослуги місту

Житомирська райрада не хоче, щоб мешканці району платили за адмінпослуги місту

Звернуться до уряду та парламенту.

Житомирська районна рада звернеться до Кабміну та Верховної Ради з проханням дозволити справляти плату за адмінпослуги до районного бюджету. Проект звернення оприлюднили на сайті райради. До сьогодні ці гроші надходять до бюджету Житомира.

Ініціатором звернення виступив центр надання адміністративних послуг Житомирської райдержадміністрації.

«Центр надання адміністративних послуг Житомирської РДА є першим ЦНАПом у Житомирській області, який завершив етап по установці станції для прийому та видачі документів для виготовлення біометричних паспортів, на яку в 2017 році було витрачено 491 тис. 414 грн 46 коп», – йдеться у документі.

За словами ініціаторів, ще майже 7 тис. грн платять щомісячно за використання каналу спецзв’язку. Однак кошти від справляння плати за ці послуги надходять до бюджету Житомира, а не районного.

«У ході укладання договору на часткову обробку персональних даних між Житомирською РДА і управлінням державної міграційної служби у Житомисрькій області було з’ясовано, що управління наполягає на справлянні такої плати на власні рахунки в органах управління державної казначейської служби України, і, як наслідок, поповнення бюджету міста Житомир», – йдеться далі у документі.

Мова йде про адміністративний збір за державну реєстрацію та плата за прискорення процедури видачі документів.

Протягом поточного року ЦНАП Житомирського району заробив 267 тис. 410 грн. Однак усі ці гроші, стверджують у центрі адмінпослуг, пішли до міського бюджету. У Міністерстві фінансів, до якого зверталася Житомирська райдержадміністрація, пояснили, що дозвіл на спрямування коштів, зароблених від адмінпослуг до районного бюджету дати не можуть.

«Внесення змін до Бюджетного кодексу має розглядатись комплексно в рамках здійснення заходів з децентралізації і розмежування повноважень між органами виконавчої влади», – пояснили у міністерстві.

Тож для вирішення проблеми районна рада вирішила звернутися до парламенту та уряду.

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року у Житомирі оголосили тендер на будівництво центру надання адімністративних послуг. У Новограді-Волинському ЦНАП хочуть побудувати на місці колишнього держгеокадастру.

Leave a Comment