Житомирські діти не можуть отримати щеплення від туберкульозу

Діти Житомира не можуть отримати щеплення БЦЖ через відсутність відповідної вакцини. У міській раді кажуть: ліки не закупили по всій Україні.

«Новонароджені діти у родовому відділенні центральної міської лікарні №1 не отримують щеплення БЦЖ», – скаржиться житомирянка Людмила Захарчук.

У мерії розводять руками: місто не може самотужки вирішити цю проблему, адже закупівля вакцини проводиться централізовано з Києва.

«Це питання державного рівня. Минулого року вирішили провести експеримент у медицині, давши право закупівлі вакцини виключно міжнародним та європейським організаціям. На жаль, виявилося що тендери були проведені невчасно і тепер у всій державі вакцин немає», – роз’яснив ситуацію заступник міського голови Житомира Матвій Хренов.

Те, що діти не отримують щеплення через відсутність вакцини, є небезпечним для їхнього здоров’я, переконані чиновники. Однак іншого варіанту, аніж чекати кілька місяців на централізоване вирішення проблеми у Міністерстві охорони здоров’я у мерії не бачать. У столиці обіцяють дати раду із щепленнями протягом найближчих двох місяців. На місцевому ж рівні це питання вирішити неможливо.

Щеплення БЦЖ робиться новонародженим дітям для убезпечення від туберкульозу.

Нагадаємо, що з 1 травня лікарні Житомира щомісяця зобов’язані викладати інформацію про наявність у них лікарських препаратів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *