Житомирські лісівники роблять каштанам ін’єкції

Спеціалісти Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства випробовують новий метод боротьби із каштановою мінуючою міллю. Лісівники спробували його на деревах, що ростуть на подвір’ї адмінбудівлі. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісомисливського господарства.

«У стовбури дерев ввели ін’єкцію з одним із загальновідомих та популярних серед населення препаратом для боротьби зі шкідником. Разом із соком речовина підніметься до листків. Міль відкладе яйця, але личинки мають загинути, не спричинивши шкоду дереву», – йдеться у повідомленні.

Метод, який опробовують житомирські лісівники, уже спробували вінницькі колеги.

Довідково. Одне уражене каштановою мінуючою міллю дерево заражає каштани, які ростуть неподалік. За сезон міль тричі відкладає яйця. Шкодять дереву саме личинки. В Україні міль з’явилася в 1998 році на Закарпатті, куди проникла, ймовірно, з Угорщини. За десять років шкідник заселив практично всю територію України.

Нагадаємо, у Радомишльському районі лісокрадії зрізали і розкряжували 4 дуби та зробили позначки, щоб повернутися знову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *