Житомирські мільйони поїдуть до Львова. Місцева фірма нібито програла тендер

Житомирські мільйони поїдуть до Львова. Місцева фірма нібито програла тендер

Олена Розенблат каже, що пропозиція переможця не була найліпшою.

Львівське товариство «ВІ.АЙ.ПІ. Будівельна Компанія» виграло три тендери, щодо реконструкції та капітального ремонту тротуарів головних вулиць обласного центру. Тепер валіза мільйонів, які могли би у вигляді зарплат та податків залишитися у Житомирі, поїде до Львова.

За замовлення Управління капітального будівництва Житомирської міської ради змагалися дві фірми: львівське ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» та житомирська ДП «Фаворит ОПТ» АТЗТ «Фаворит». Житомиряни програли тендер львівській компанії через завищену вартість укладки тротуарної плитки. Таку версію на брифінгу 19 липня озвучив міський голова Сергій Сухомлин. Але співзасновниця ДП «Фаворит ОПТ» АТЗТ «Фаворит» Олена Розенблат каже, що ця інформація не відповідає дійсності. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Особливу увагу хочу приділити тендеру по предмету «Капітальний ремонт тротуарів по вул. В. Бердичівська в м. Житомирі (від площі Соборної до площі Старий Бульвар)». Згідно із протоколом розкриття цінових пропозицій, зазначена нами загальна вартість робіт є найнижчою із запропонованих та становить 9 311 906, 36 грн. з ПДВ, що на 1 087 413,02 грн. (або 11%) нижче за пропозицію учасника – переможця. Окрім того, була згадана «завищена ціна на виконання робіт з мощення тротуарної плитки». Дійсно, в своїй пропозиції ДП «Фаворит ОПТ» АТЗТ «Фаворит» вказав реальну ринкову вартість виконання вищезазначених робіт, яка втричі перевищує передбачену в ДСТУ Б Д.141-1:2013 – 26 грн/кв.м, яка не відповідає реальним цінам, по яким фахівці готові виконувати данні роботи). На мою думку, саме міська влада має бути зацікавлена в реальних виплатах заробітних плат та відповідних відрахувань, у вигляді податків та зборів, що сплачуються саме до бюджету м. Житомира», – написала Олена Розенблат.

За її словами, пропозиція фірми «Фаворит» передбачала використання продукції й місцевих виробників. Строки ж виконання робіт були вказані з врахуванням реальної трудомісткості і необхідністю залучення місцевих комунальних підприємств для виконання окремих видів робіт.

«Я з нетерпінням чекаю впровадження електронної системи закупівель «Prozorro», яка унеможливить непрозорість процедури розкриття тендерних пропозицій. Ще раз вітаю ТОВ «ВІ.АЙ.ПІ. Будівельна Компанія» з перемогою у всіх трьох тендерах. P.S. Сподіваюсь, що це не буде ще одна «Ракушка» в нашому місті і городяни багато років будуть насолоджуватися новим покриттям зазначених вулиць», – додала Розенблат.

У міській раді ж поки радіють. Кажуть, що буде використовуватися сіра плитка трьох тонів, а також будуть закуплені та встановлені нові урни. А головне – львів’яни працюватимуть під вікнами житомирян цілодобово.

Нагадаємо, Сергій Сухомлин сказав, що львівська компанія «Ві. Ай. Пі» виграла тендер, тому що запропонувала кращі умови щодо реконструкції відрізку вулиці Київської від Соборної площі до вулиці Небесної Сотні. Підрядна фірма над реконструкцією вулиці готова працювати вночі.

Leave a Comment