Житомирські підприємці готуються до акцій протесту під Держгеокадастром

Житомирські підприємці готуються до акцій протесту під Держгеокадастром

Стверджують, що їм неправильно нараховують оренду землі.

Підприємці та члени гаражних кооперативів Житомира погрожують вийти під стіни головного управління Держгеокадастру у Житомирській області. Приводом до цього стала “драконівська” орендна плата, що її стягують з бізнесу. Про це підприємці повідомили журналістам під час прес-конференції 16 вересня.

Історія цієї проблеми сягає червня 2015 року, коли сесія Житомирської міської ради прийняла доленосне для міського бізнесу рішення про введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки. Розуміючи, що нове податкове законодавство катастрофічно вдарить по підприємцях, у мерії спільно із органами фіскальної служби, представниками бізнесу та юристами випрацювали оптимальну і цілком прийнятну ставку податку.

Однак уже за два місяці виявилося, що рішення, прийняте депутатами, абсолютно ігнорується Держгеокадастром. Як наслідок — житомиряни, які мають у оренді чи власності землю та бізнес, отримують багатотисячні, а подеколи навіть багатомільйонні рахунки.

“Підприємець, який має на вулиці Небесної Сотні 5 соток землі має, згідно із розрахунками Держгеокадастру, сплатити в рік 150 тисяч гривень. Учитель, який має в розпорядженні 11 соток, змушений віддати 25 тисяч гривень. Виходить, що отримуючи щодоби 180 гривень, 120 з них він має сплатити за землю. А на 60 гривень у день виживати”, — розповів один із організаторів прес-конференції, голова громадської спілки “Всеукраїнський комітет розвитку та захисту бізнесу “Відсіч” Сергій Зайцев.

Підприємці налаштовані рішуче і готові активно відстоювати свої права.

“Ніхто не має переступати через закон. І якщо міська рада прийняла рішення — його мають виконувати всі суб’єкти господарювання, які знаходяться на території міста”, — переконаний юрист Олександр Черниш.

Нагадаємо, що посадовець управління Держгеокадастру отримав під незаконний видобуток бурштину 30 гектарів державних земель на території Олевського району.

Leave a Comment