Житомирські підприємці вийшли під ОДА проти знищення малого бізнесу

Житомирські підприємці вийшли під ОДА проти знищення малого бізнесу

Близько сотні осіб.

Близько сотні представників малого та середнього бізнесу Житомира вийшли 7 жовтня під стіни облдержадміністрації на знак протесту проти законів 1073 та 1053-1. Підприємці вважають, що ці закони знищать спрощену систему оподаткування.

«Ми вважаємо, що ці законопроєкти у такому вигляді, як вони є, знищують спрощену систему оподаткування та малий бізнес взагалі», ‒ сказав голова громадської спілки «Всеукраїнський комітет розвитку та захисту бізнесу «Відсіч» Сергій Зайцев.

За його словами, представники цієї частини підприємців часто-густо не мають відпусток та лікарняних, торгують у спеку та холод. І спрощена система оподаткування вводилася саме для полегшення життя бізнесу. Але найганебнішим, на думку Зайцева,  є той факт, що згаданими законами фактично запроваджується інститут «стукачества».

«Такого не було при жодній владі. Подібна модель існувала хіба у фашистській Німеччині та сьогоденній Росії», ‒ додав він.

Законопроєкт №1053-1, стверджує голова громадської спілки, повністю скопійований з існуючого в Росії федерального закону. У той час, коли українці мають об’єднуватися для протидії агресору на Сході України, влада їх навмисне розділяє.

Підприємці, які вийшли на акцію протесту, озвучили текст звернення до Президента України Володимира Зеленського. У ньому вони вимагають від ґаранта Конституції накласти вето на згадані закони. Окрім того, додали підприємці ці ініціативи прийняті з порушенням регуляторної процедури. Адже чинні законодавчі акти підпадають під процедуру громадського обговорення та опублікування проєкту закону за 20 днів до його прийняття.

Нагадаємо, що житомирські підприємці закликали колег вийти на акцію протесту. За введення касових апаратів проголосували 4 нардепи від Житомирщини.

Фото Дмитра САВЧЕНКА,

Leave a Comment