Житомирських дітей навчатимуть грі у шахи

У Житомирі протягом 2017-2018 навчальних років міська рада планує впровадити факультативні заняття з шахів для школярів та старших дошкільнят у навчально-виховних закладах міста. Відповідно готується спільний проект програми міського управління освіти та ДЮСШ №1 з розвитку дитячого шахового спорту у НВЗ. Про це повідомила прес-служба Житомирської міської ради.

За словами заступника міського голови Матвія Хренова, ідея полягає у тому, щоб гра у шахи була доступна абсолютно усім дітям.

«Шахи – один із інструментів інтелектуального розвитку дитини, розширення мислення та свідомості. Із розряду захоплення вони вже давно стали видом спорту, який тренує мозок. Ідея полягає у тому, що гра у шахи буде доступна абсолютно всім дітям, зможе створити новий простір для проведення вільного часу, сприятиме підвищенню загального інтелектуального рівня дітей. Особливо обдаровані та зацікавлені у цьому виді спорту діти зможуть продовжити навчання і підвищувати свій рівень з професіоналами – у спортивній школі»,- сказав Хренов.

Програма має на меті навчити дітей азам шахового спорту та вивченню основ стратегії. Юні шахісти братимуть участь у турнірах різного рівня. Діти, які захопляться і виявлять особливу схильність і талант до шахів, зможуть продовжити заняття у спортивній школі або професійних клубах.

Попередньо очікується, що стартуватиме проект впродовж 2017-2018 років. Сама програма розрахована до 2020 року.

Нагадаємо, що у житомирському гідропарку відбувся ІІ Всеукраїнський турнір «Тетерів OPEN» та Кубок Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «мастерс» серед спортсменів категорії «мастерс» на відкритій воді. У змаганнях взяли участь понад  150 спортсменів зі всієї України. Відомий гросмейстер вперше у Житомирі провів лекцію для юних шахістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *