Житомирський індустріальний парк може стати «котом у мішку», – депутати

Житомирський індустріальний парк може стати «котом у мішку», – депутати

Депутати не мали змоги ознайомитися із документами.

Депутати Житомирської міської ради фізично не встигли ознайомитися із проектом рішення по індустріальному парку. Відповідний документ було оприлюднено на сайті Житомирської міської ради по обіді 19 квітня. Про це під час сесії 20 квітня сказала депутат Наталія Леонченко.

Доповідь по затвердженню результатів конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку «Житомир-Схід» заступник директора департаменту економічного розвитку Борис Пахолюк почав із вибачень. Він перепросив депутатів та міського голову щодо того, що ввів їх в оману, повідомивши, що обговорив це питання із депутатами. Крім того, він повідомив, що конкурс на визначення керуючої компанії закінчився і його виграло комунальне підприємство «Центр інвестицій».

«Ви намагалися ввести в оману на погоджувальній раді і депутатів, і міського голову, коли казали, що доповідали минулого тижня всі обставини цієї угоди. Ви навіть фізично не могли цього зробити, адже проект рішення на сайті з’явився лише 19 квітня в обідню пору. Побачили ми їх вперше на погоджувальній раді. Тому у більшості депутатів не було фізичної можливості ознайомитися бодай із найістотнішими умовами двох договорів, які є додатками до цього проекту», – сказала Наталія Леонченко.

За її словами, підтримка такого рішення депутатами є нічим іншим, як «голосування за «кота в мішку». Одну з найбільших небезпек, переконана депутат, приховує прописана у договорі можливість відчуження земельної ділянки компаніями, які орендуватимуть землю у «Центру інвестицій».

У ході обговорення виявилося також, що ділянка, яка відведена для індустріального парку, вже має підведену електромережу. Тож Борис Пахолюк запропонував внести до договору зміни, де зазначити, що земельна ділянка не має інфраструктури, окрім електромережі.

Депутат Любов Цимбалюк запропонувала перенести питання на наступну сесію. Адже, переконана вона, якщо депутати та громада матимуть змогу детально вивчити запропоновані документи — можуть виявити ще кілька різних моментів.

«Не знаю, як назвати ситуацію, яка склалася. Завдяки тому, що я і Наталія Петрівна (Леонченко — ред.) уважно вичитали договори та поспілкувалися із Борисом Пахолюком на бюджетній комісії перед сесією — виявилося, що на ділянці є електромережа. Я пропоную перенести це питання на наступну сесію, вивчити детально ці документи. І, я переконана, що таких зауважень, які були знайдені зараз, з простою електромережею, буде ще багато», – зауважила Цимбалюк.

Втім, депутати не підтримали пропозиції депутата і проголосували за затвердження результатів конкурсу та передачу в оренду земельної ділянки.

Нагадаємо, що Сергій Сухомлин своїм розпорядженням призначив депутата Валерія Горба директором КП «Центр інвестицій». Валерій Горб розповів, чим займатиметься новостворене підприємство.

Leave a Comment