Житомирян найбільше обважують у вуличних наметах та лотках

Житомирян найбільше обважують на стихійних ринках та у вуличних наметах. Про це повідомляють представники ДП «Житомирстандартметрологія».

Гендиректор ДП «Житомирстандартметрологія» Людмила Данчук розповіла про результати перевірок останнім часом.

 “Працівники служби упродовж 2014-2015 років  зафіксували, що більшість ФОПів не здійснюють повірки ЗВТ (ваги та гирі – ред.)та не мають контрольних ваг. У 2014 перевірка шести торговельних комплексів міста, зі 145 одиниць ваг та гир , що перебували в наявності- 140 неповірені (непридатні для користування – ред.). У 2015 році у одному тимчасовому торговельному комплексі та двох ринках міста 339 одиниць ЗВТ, що перебували в експлуатації, 326 – виявилися не повіреними”,  –  розповідає Данчук.

«Нас щодня обважують, це не є для когось секретом. У районах ситуація ще гірша, ніж у місті. Там повірками не перевіряють людей, які здійснюють торговельну-комерційні операції. Я сподіваюсь, що зрушення відбудуться, адже і в області, і в місті є розуміння, що у цій сфері необхідно наводити лад», – каже заступник начальника відділу стандартизації та систем управління ДП «Житомирстандартметрологія» Георгій Цимбалюк .

Представники «Житомирстандартметрології» розповіли , як уникнути обважування та на що слід звертати уваги здійснюючи покупки.

  • Ви маєте бачити табло ваг. Електронні табло мають їх три, здебільшого на лівому відображено масу, посередині-ціна, знизу- вартість покупки.Перед зважуванням на табло, яке показує масу обов»язково мають бути нулі .
  • Для перевірки «накручених» ваг необхідно попросити покласти на одну із шальок ваг одну із гир (вага повинна бути вибита на гирі – ред.), тоді “накручені” ваги покажуть різницю, за яку покупець «розплатиться».

Нагадаємо, що незабаром у Житомирі створять нову службу метрології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *