Житомирянка скаржиться на котів, собак та нерезультативність Центру захисту тварин

Житомиряни просять міську раду вжити заходів щодо зменшення кількості безхатніх тварин в місті. А також перевірити роботу відповідних служб за останні 5 років, мовляв, які зі своєї роботою належним чином не справляються. Відповідну електронну петицію оприлюднили 20 червня.

«Велика кількість безхатніх тварин розносять сміття вулицями Житомира з смітників різних районів, цим самим забруднюють наше місто і э носіями великої кількості захворювань. Також коти і собаки забруднюють вулиці міста та грунти міста своїми екскрементами ( яйця гельмінтів). Ряд гельмінтів, носіями яких є безхатні тварини, передаються і людині, особливо дітям, у зв’язку з цим зростає захворювання серед людей. Коли вони, з різних на це причин, помирають, то стають так само осередком скупчення інфекцій, що забруднює як грунт, так і повітря. В останній рік помітно зросла агресивність таких тварин, особливо собак. Бігаючи поодинці а частіше зграями, вулицями міста, вони неочікувано і досить часто нападають на мешканців міста, дітей, які гуляють на вулиці, велосипедистів, намагаючись вкусити. Також нападають на вулицях один на одного. Вночі влаштовують галас своїм лаєм. Цим самим несуть загрозу людям та порушують спокій Житомирян. Часто безхатні тварини стають причиною ДТП, вибігаючи на проїзджу частину, та створюючи цим небезпеку життю і здоров’ю людей. На жаль, за поведінку тварин, від якої для населення Житомира завдається шкода, ніхто не несе відповідальності. Тема по захисту безхатніх тварин використовується лише для популізму та не призводить до змін в шляхах та методах боротьби із ними. Просимо перевірити роботу відповідних служб за останні 5 років так як, судячи по збільшенню популяції безхатніх тварин служби зі своєї роботою належним чином не справляються. Також закликаємо перевірити виконання комунальним підприємством «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради міської програми «Житомир – дружнє місто до тварин» на 2018-2020 роки затвердженої Рішенням Житомирської міської ради від 25.01.2018 № 911, та надати офіційний публічний звіт за результатами перевірки. Задля безпеки населення міста закликаємо вжити термінових заходів по вдосконаленню шляхів і методів реалізації зазначеної програми, або переглянути і змінити її у зв’язку із незадовільною результативністю», – написала авторка звернення Катерина Докейчук.

Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Нагадаємо, що за два тижні у Житомирі стерилізували 236 безпритульних котів та кішок. Петиція з проханням визнати бездомних котів «повноправними жителями міста» за 5 днів набрала необхідні “голоси”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *