Житомиряни не отримали квитанції за газ через перерахунки субсидій

Житомиряни не отримали квитанції за газ через перерахунки субсидій

Невикористану субсидію повернуть у Держбюджет.

Власники квартир з індивідуальним опаленням, які користуються субсидією, у вересні не отримали «платіжок» за газ. Газопостачальна компанія «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» пояснила це тим, що проводить перерахунок невикористаних сум субсидії майже 110 тисячам клієнтів в області. Про це повідомила прес-служба компанії.

«Цей процес потребує внесення суттєвих змін до програмного забезпечення та опрацювання великої бази даних. Розрахунок та повернення надлишків субсидій доручив провести Кабмін. Відповідні зміни внесені до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату природного газу постановою від 27 квітня 2016 року №319», – йдеться у повідомленні.

Розрахунок невикористаної суми субсидії визначається за наступною формулою: від суми нарахованої за опалювальний сезон субсидії віднімається вартість фактично використаного газу та вартість 100 кубічних метрів газу за граничною роздрібною ціною на природний газ для побутових споживачів, що діяла на 1 травня нового неопалювального сезону (це – 6,879 грн за кубометр). Тобто 687,90 грн залишиться на рахунку одержувача, а решта нарахованої, але невикористаної субсидії, буде повернуто в Державний бюджет.

Довідково: Отримати додаткову консультацію щодо субсидій споживач може, звернувшись до місцевого органу соціального захисту населення (УСЗН), який призначив субсидію, або за телефоном урядової гарячої лінії: 0800-507-309; 15-45.

Нагадаємо, у вересні «Житомиргаз» запланував встановити 800 будинкових лічильників газу. У серпні стало відомо, що кожна друга сім’я в області отримує субсидію.

Leave a Comment