Житомиряни просять міську раду визнати бездомних котів «повноправними, вільними жителями міста»

Житомиряни просять міську раду визнати бездомних котів «повноправними, вільними жителями міста»

Петиція.

Житомирянка просить міську раду визнати вуличних котів «частиною екосистеми міста Житомира». Зокрема, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах, інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів. Відповідну електронну петицію оприлюднили 17 травня.

«В нашому місті спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замуровування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель. З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми нашого міста та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства. Взявши за приклад практику м. Києва, м. Львова, м. Одеси, м. Варшави та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природної дератизації – знищення гризунів, що є рознощиками багатьох інфекцій. Визнання котів частиною екосистеми потрібно, перш за все, людям. Коти в містах жили та будуть жити, питання тільки в нашому до них відношенні. Якщо ми видалимо з величезної екосистеми котів, буде популяційний вибух серед гризунів, зміна поведінки вуличних псів. В холодну пору року вуличні коти гріються в підвалах і горищах. Але часто через це гинуть, тому що люди нерідко замуровують там тварин. Щоб вуличні коти були в безпеці, а також могли спокійно пережити холоди, пропонуємо оголосити їх частиною екосистеми м. Житомира і, як наслідок, надати відповідний захист», – написала авторка петиції Вікторія Воронкова.

За її словами, слід приділити увагу й питанню їхнього розмноження, а саме: проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок.

«Для цього потрібно відповідною ухвалою міської ради проголосити котів співмешканцями м. Житомира – повноправними вільними жителями. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до повноважень. Житомиру – бути гуманним до тварин містом!» – додала житомирянка.

Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Нагадаємо, що у гідропарку безпритульним песикам шукали нові родини. У міськраді Новограда-Волинського розповіли, скільки коштів торік витратили на безпритульних тварин.

Leave a Comment