Житомиряни збирають підписи «за» будівництво крематорію

Побудувати і запустити в дію крематорій просять жителі області. Відповідна електронна петиція з’явилася на сайті обласної ради 5 травня.

«З метою впровадження досягнень цивілізації та раціонального використання земель несільськогосподарського призначення пропоную: 1. Побудувати і запустити в дію в Житомирській області крематорій; 2. Виділити ділянку та створити колумбарій для компактного захоронення чи зберігання урн з прахом», – написав автор петиції Валерій Болтушкін.

Станом на 10 травня петицію підписали 6 осіб з 1200 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 40 днів .

Питання будівництва крематорію у Житомирі порушували кілька років поспіль. У 2012 році, згідно нового генерального плану, у Житомирі планувалася розробка нового кладовища по вулиці Корольова та будівництво крематорію. Але проект так і не реалізували.

 В Україні діють лише три крематорії: у Києві, Харкові та Одесі. В Донецьку та Дніпропетровську вони не добудовані.

Довідково: Кремато́рій (лат. crematorium від лат. cremo — спалюю) — піч для спалювання (кремації) трупів людей, а також будівля, у приміщенні якої знаходиться така піч. Колумба́рій (лат. columbarium) — сховище урн з прахом після кремації.

Нагадаємо, у Житомирі на кладовищах протягом минулого року поховали 2312 людей. Це на 85 громадян більше, ніж у 2014 році. Про це «Вголос.zt» повідомив директор комунального підприємства «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Василь Ганченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *