Житомиряни знову просять побудувати у місті крематорій

Житомиряни розпочали збір підписів під колективним зверненням щодо будівництва у місті крематорію. Відповідну електронну петицію оприлюднили 3 травня.

«У Житомирі з кожним днем збільшується територія поховань. Зверніть увагу, які території вже займають цвинтарі, що призводить до збереження та розповсюдження смертельних інфекцій в ґрунті та ґрунтових водах. Також затрати на поховання для простого народу є проблематичним (вінки, пам`ятники, послуги ритуальних організацій), зрозуміло, що це деяким приносять ці послуги прибуток. Може землю використовувати більш доцільно? Якщо навіть вартість зависока, то можна зайнятися пошуками інвесторів. У будь якому разі цим питання необхідно зайнятися. Давайте дивитися в майбутнє», – пише автор петиції Іван Раснівський.

Петиція має набрати не менше 250 підписів для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Побудувати і запустити в дію крематорій просили жителі області й в електронній петиції на сайті обласної ради на початку травня минулого року. Але тоді не вдалося зібрати 1200 необхідних підписів.

Питання будівництва крематорію у Житомирі порушували й раніше. У 2012 році, згідно нового генерального плану, у Житомирі планувалася розробка нового кладовища по вулиці Корольова та будівництво крематорію. Але проект так і не реалізували.

До слова, в Україні діють лише три крематорії: у Києві, Харкові та Одесі. В Донецьку та Дніпропетровську вони не добудовані.

Довідково: Кремато́рій (лат. crematorium від лат. cremo — спалюю) — піч для спалювання (кремації) трупів людей, а також будівля, у приміщенні якої знаходиться така піч.

Нагадаємо, крематорію не буде: вартість – висока, а замовлень – мало. Чи потрібен крематорій 300-тисячному Житомиру? Журналісти “Вголоc.zt” запитали перехожих, а також, поцікавилися думкою священика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *